Polskie Radio Dzieciom

"Jak zostać reporterem". Kluczem jest zadawanie pytań

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2022 13:39
Pytania dzielą się na otwarte, czyli takie, które sprawiają, że rozmówca może opowiedzieć, co mu się podoba, co myśli i czuje oraz zamknięte, czyli takie, na które odpowiedź jest prosta: tak lub nie. Niektóre zamknięte pytania można wykorzystać jako takie, które prowadzą do pytań otwartych. 
Jak zadawać pytania podczas wywiadu i rozmowy radiowej?
Jak zadawać pytania podczas wywiadu i rozmowy radiowej?Foto: Shutterstock

- Czy podobała Ci się ta audycja? – to pytanie zamknięte.
- Co podobało Ci się w tej audycji najbardziej? – to pytanie otwarte, które możemy zadać, znając odpowiedź na poprzednie pytanie zamknięte.  

Więcej na temat tego, jak zadawać pytania znajdziecie w audycji „Jak zostać reporterem” na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania.


Posłuchaj
03:14 2022_03_15 15_30_53_RadioDzieciom_Jak_zostac_reporterem.mp3 Jak właściwie zadawać pytania?

 

Audycja: Jak zostać reporterem?
Autor: Patryk Bartoszewski
Data emisji: 15.03.2021.
Godzina emisji: 15.30. 

Audycja Jak zostać reporterem w Polskim Radiu Dzieciom w każdy wtorek od 15.30 - 15.35.

"Jak zostać reporterem" to cykl krótkich instruktaży o zawodzie i pracy reportera radiowego. W audycji mówimy o tym jak nagrywać i montować własne wywiady i reportaże. 

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Pytamy o przeszłość. Co interesuje młodego reportera?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 08:00
W kąciku reporterskim nierzadko oddajemy głos młodym reporterom, którzy samodzielnie przeprowadzają wywiady. Tym razem Mateusz Szeląg odwiedził skansen Słowian i Wikingów na wyspie Ostrów, gdzie porozmawiał z innymi na temat życia w czasach średniowiecznych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rozśpiewana swoim szumem, czyli mapa dźwiękowa Wisły

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 08:09
Blisko 160 minut nagrań dokonanych w 40 lokalizacjach na mazowieckim odcinku Królowej Polskich Rzek – tak wygląda niezwykły projekt „Rozśpiewana swoim szumem” poświęcony stworzeniu dźwiękowej mapy rzeki. Jakie dźwięki, jakie odgłosy można usłyszeć nad brzegiem Wisły, jaki jest jej dzisiejszy soundscape?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak być reporterem w wietrzny dzień?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 10:54
Wiatr może być bardzo istotnym elementem materiału reporterskiego, ale w niektórych sytuacjach jest reporterowi zupełnie niepotrzebny. Jeśli nie chcemy, żeby wiatr wiał nam w mikrofon uniemożliwiając przy tym nagranie emisyjnego dźwięku, odwróćmy się wraz z urządzeniem od wiatru. Jeszcze lepszym sposobem na nagrywanie dźwięku w trudnych, wietrznych warunkach jest schowanie mikrofonu głęboko pod kurtką.
rozwiń zwiń