Kultura

Stephen King zdradza pierwszy fragment "Lśnienia 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 14:46
Mały jasnowidz z "Lśnienia" ma teraz 40 lat i upominają się o niego potwory. Zawalczy z wampirami, które niezauważenie mordują dzieci w całych Stanach Zjednoczonych...

- Ludzie pytają czasami, czy zapisuje pomysły w notatniku. Nie robię tego! To najlepszy sposób na świecie, by najgorsze pomysły stały się nieśmiertelne - mówi Stephen King - Jeżeli nie prowadzisz notatnika, to te najgorsze pomysły znikają na zasadzie doboru naturalnego. A te ważne zawsze do mnie wracają. Zastanawiałem się co teraz robi Danny Torrance?

Mały bohater "Lśnienia" ma 40 lat, pracuje w nowojorskim szpitalu, gdzie swoimi nadprzyrodzonymi mocami pomaga chorym pacjentom. Nowa książka Kinga, w której Torrance będzie najważniejszą postacią, nazywać się będzie "Doktor Sen".

Torrance będzie w niej musiał zmierzyć się z klanem wampirów, ale wcale nie zwykłych krwiopijców. Te wampiry wysysają z ludzi energię i polują głównie na dzieci o nadprzyrodzonych umiejętnościach. Na pierwszy rzut oka nie wydają się też wcale takie groźne.

Jeżdżą wozami kempingowymi, wyglądają jak emeryci, którzy spędzają życie podróżując, nigdy nie przekraczają dozwolonej prędkości i torują drogę na autostradzie. Jak pisze King, zupełnie nie zwraca się na nich uwagi, są jak "mijane stado ptaków na linii wysokiego napięcia".

Tyle wiemy. Książkę będzie można przeczytać za rok. King pracuje nad nią od dwóch lat, jej pierwszy fragment, w którym dokładnie opisuje wampiry przeczytał niedawno na spotkaniu z czytelnikami:

 

usc

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Potwory są bardzo kulturalne

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2010 11:07
Robi się coraz chłodniej i ciemniej - to ulubiona pora książkowych i filmowych straszydeł. Kogo najbardziej się boimy i skąd te potwory w kulturze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest horror, nie ma żartów

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 15:16
- Czytelnik, który poszukuje makabry ocierającej się o pornografię przemocy, znajdzie w mojej książce coś, co mu się spodoba - mówił Łukasz Orbitowski w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Slash chce kręcić dobre horrory

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2011 09:48
- Chcę powrotu dramatycznego, inteligentnego i czasem zabawnego kina grozy - zapowiada legendarny gitarzysta Guns N' Roses, który założył własną firmę produkcyjną Slasher Films.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przerażenie ogarnia nowe przestrzenie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 15:25
- Horror cały czas się zmienia. Gatunek jest jak rzeka, nigdy nie powraca do tego samego miejsca - mówi to Wes Craven, który w straszeniu specjalizuje się od 40 lat i wydawałoby się, że zza kamery widział już wszystko. Tak nie jest.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego jako dzieci baliśmy się w wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 09:33
Każdy z nas choć raz jako dziecko przeżył wakacyjną traumę. Stare, opuszczone kamienice, w których "na pewno straszy", grzybiarz, spotkany przypadkowo w lesie, przeróżne stukoty, gwizdy, szumy, niezidentyfikowane jęki i wycie wiatru…
rozwiń zwiń