Kultura

Archiwum

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 15:00
Kapela Ze Wsi Warszawa/ Marek Piasecki/ ElektroKlub/ Sasnal/ Plewiński/ Globalna kontrola i cenzura/ Cellonet/ Steve Sem-Samberg
.
.Foto: Marek Piasecki © J.Turowicz

Zaczynamy, polecamy! Agnieszka Szydłowska zaprasza na Koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa. Na żywo są fenomenalni, a kto jeszcze się o tym nie przekonał, to najbliższa okazja już 31 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. U nas Maciej Szajkowski.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji z 27.01.2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji z 27.01.2018 >>>

Agnieszka Obszańska poleca wyprawę do Białegostoku i Galerii Arsenał na wystawę "Globalna kontrola i cenzura", która powstała dzięki ZKM Karlsruhe (Zentrum für Kunst und Medien – Centrum Sztuki i Mediów w Karlsruhe), współpracującym z licznymi naukowcami, dziennikarzami, aktywistami i artystami z około dwudziestu krajów na całym świecie. Wystawa poszerza pole debaty na temat inwigilacji i metod cenzury. Wśród artystów m.in.: Hamra Abbas, Selma Alaçam, R.E.P., czy Oliver Ressler. O wystawie opowiada Dorota Swinarska z Goethe-Institut. 

Odwiedzają nas goście! Agnieszka Pajączkowska - nasza Kulturystka Roku 2016 i Marta Szymańska z Fundacji Archeologia Fotografii. Powodów i tematów jest wiele, ale najważniejszy, to wystawa na otwarcie nowej siedziby Fundacji Archeologia Fotografii i kolektyuwu fotograficznego Sputnik Photos. Wspólnie otworzyli nowe miejsce poświęcone fotografii przy ul. Chłodnej 20 w Warszawie. Nowa galeria zaczeła wystawą opartą o fragment archiwum Marka Piaseckiego - fotografa, rzeźbiarza i malarza związanego w latach 50. i 60. ze środowiskami artystycznymi Warszawy i Krakowa. Stworzył ją czternastoosobowy zespół kuratorski w ramach sześciu spotkań warsztatowych, zrealizowanych wspólnie przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i Fundację Archeologia Fotografii.

Ruszamy też na Śląsk z Anną Dudzińską, której Robert Skitek opowiedział o słynnej zielonej osi w Tychach. Czyli zamyśle architekta, który nigdy nie został zrealizowany...

 ...i przeskakujemy do Katowic z Michałem Margańskim, który opowie o kolejnym spotkaniu z cyklu ElektroKlub. Tym razem ElektroKlub IV i spotkanie z artystami berlińskiej sceny techno wraz z mocnym polskim wsparciem, to już dziś! W Międzynarodowym centrum Kongresowym zagrają Moritz von Oswald, Shed, Barker & Baumecker, Peter Van Hoesen oraz Jacek Sienkiewicz.

Z Janem Niebudkiem czytamy dziś "Burzę" Steve’a Sem-Samberga, a w telefonicznym skrócie mkniemy do Cieszyna, Lublina, Gliwic.

Zapraszamy!

***   

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury
Autorzy: Agnieszka Obszańska, Michał MargańskiJan Niebudek
Data emisji: 27.01.2018
Godziny emisji: 13.09, 14.07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nie Nostalgia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2018 12:46
Kultura Gniewu – komiks – Dreams Marcina Kalińskiego – Bambino – Krew w klepsydrze – Zbigniew Seifert – Sprzedawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękno użyteczne

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 12:45
Biennale Warszawa - CK Zamek- Milczenie syren - Rosław Szajbo - TO-EN
rozwiń zwiń