X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

WPP już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2009 11:45
Już od dziś w Poznaniu można będzie oglądać wystawę zdjęć World Press Photo 2009.
Audio

Już od dziś w Poznaniu można będzie oglądać wystawę zdjęć World Press Photo 2009. Otwarcie wystawy o 18.00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Poznań jest pierwszym w Polsce miastem, gdzie można będzie zapoznać się z fotografiami laureatów konkursu. Wystawa w CK Zamek zostanie otwarta zaledwie 3 dni po premierze ekspozycji w Amsterdamie.

W tym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem: 96 tysięcy zdjęć przysłało 5508 fotografów z 124 krajów całego świata.

Tytuł zdjęcia roku i nagrodę główną zdobyła fotografia Anthony’ego Suau’a (laureata World Press Photo z 1988 roku). Nagrodzony obraz przedstawia policjanta, który sprawdza, czy wszyscy eksmitowani mieszkańcy opuścili obciążony hipoteką dom w Cleveland w stanie Ohio, zdjęcie wykonane dla amerykańskiego magazynu Time. „Siła zdjęcia, które wygrało w tym roku – mówi przewodnicząca jury Mary Ann Golon, leży w niejednoznaczności. Wygląda jak klasyczna fotografia dotycząca jakiegoś konfliktu, napadu... Dotyczy jednak zwykłej eksmisji ludzi, którzy nie byli w stanie spłacić kredytu.” Zwycięzca otrzymał czek na 10 tysięcy euro i aparat fotograficzny na ceremonii, która odbyła się w Amsterdamie 3 maja.

Prace nagrodzono w 10 kategoriach tematycznych: Wydarzenia, Wiadomości, Ludzie w wiadomościach, Sprawy współczesne, Życie codzienne, Sztuka i rozrywka, Przyroda, Portret, Osobliwości sportu, Wydarzenia sportowe. Najczęściej ilustrują najważniejsze wydarzenia zeszłego roku – igrzyska olimpijskie w Pekinie, wybory prezydenckie w USA, konflikt w Gruzji, kryzysu ekonomicznego.

Wystawa prezentuje prace wybitnych artystów, wśród nich znalazła się również piątka Polaków. Justyna Mielnikiewicz zdobyła drugą nagrodę w kategorii "Ludzie w wiadomościach", Wojciech Grzędziński - trzecią nagrodę w kategorii "Wydarzenia". Oboje dokumentowali wojnę w Gruzji. Tomasz Gudzowaty został uhonorowany trzecią nagrodą w kategorii „Osobliwości sportu” – za uwiecznienie mongolskiego chłopca uczestniczącego w wyścigach konnych. Trzecia nagroda w kategorii „Życie codzienne” powędrowała do Tomasza Wiecha za portret pracownika korporacji. Kacper Kowalski został laureatem drugiej nagrody w kategorii "Sztuka i rozrywka" - za zrobione z paralotni zdjęcia plaży we Władysławowie.

Wystawa potrwa od 7 do 27 maja.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

World Press Photo 2007

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2007 11:46
W Warszawie oglądać można wystawę zdjęć nagrodzonych w tegorocznym konkursie World Press Photo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdjęcia zrodzone z popiołów

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2008 09:13
Plenerowa wystawa „Miasto Feniksa - War*Saw Eyerything" łączy powstańczą Warszawę ze współczesną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowe zdjęcia sprzed 100 lat

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2009 12:12
100 lat temu kolorowe zdjęcia były czymś niesamowitym. Jednym z pionierów był Siergiej Prokudin-Gorski.
rozwiń zwiń