X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Polskie filmy w Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 08:05
W Los Angeles rozpoczął się XI Festiwal Polskich Filmów. Podczas imprezy, która potrwa do 2 maja, zostanie pokazanych około 30 filmów z naszego kraju.
Audio

Cieniem na Festiwalu położył się wypadek w Smoleńsku, imprezę miała bowiem otworzyć wicemarszałek senatu Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie. Organizatorzy postanowili uczcić pamięć wszystkich poległych projekcją filmu Andrzeja Wajdy „Katyń".

W tym roku na festiwalu zabraknie gości z Polski. Możliwość spotkania z aktorami i reżyserami jest jedną z głównych atrakcji festiwalu. Niestety, w tym roku goście z Polski nie mogli dolecieć z powodu pyłu wulkanicznego.

Widzowie z Los Angeles obejrzą prawie 30 polskich filmów. Są wśród nich "Handlarz cudów", "Magiczne drzewo" , "Moja krew" oraz "Trick" . Będzie też pokaz filmu "Afterlife" w reżyserii mieszkającej w USA Polki Agnieszki Wójtowicz. Wśród filmów dokumentalnych znalazły się "Balcerowicz. Gra o wszystko" Andrzeja Fidyka i Anny Więckowskiej oraz nominowany do Oscara "Królik po berlińsku" Bartosza Konopki.

Pokazy potrwają do 2 maja. Organizatorzy festiwalu szacują, że festiwalowe filmy obejrzy około 3500 widzów co, jak na dwa tygodnie pokazów, nie jest liczbą zbyt dużą. Waldek Juszkiewicz zwraca jednak uwagę, że w Los Angeles konkurencja jest bardzo duża i tej chwili odbywa się tam 8 różnych festiwali.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Warszawskie święto kina

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 11:34
Podczas jubileuszowego 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego zaprezentowanych zostanie 150 pełnometrażowych i 100 krótkometrażowych filmów z 57 krajów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„The Hurt Locker" ma kłopoty

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2010 13:57
Laureatów 82. edycji Oscarów poznamy już 7 marca. Na kilka dni przed galą, jeden z głównych pretendentów do tej nagrody ma poważne kłopoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Aureliusz przyznany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 10:41
Festiwal filmowy w Rzymie dobiegł końca. Złotą statuetkę Marka Aureliusza wygrał duński film „Brotherhood” (oryginalny tytuł „Broderskab”) w reżyserii Nicolo Donato. W kategorii najlepsza aktorka zwyciężyła Brytyjka Helen Mirren, a najlepszym aktorem uznano Włocha Sergio Castellito.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca sprawa Polańskiego. Ekstradycja coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 06:21
Sąd w Los Angeles odrzucił kolejną apelację Romana Polańskiego, który domagał się zamknięcia sprawy sprzed 33 lat o zgwałcenie nieletniej. Decyzja sądu otwiera drogę do rozpatrzenia ekstradycji słynnego reżysera, który przebywa w areszcie domowym w Szwajcarii.
rozwiń zwiń