Kultura

Miś Uszatek w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 13:42
W Tokio otwarta została wystawa polskiej ilustracji książkowej.

Zwiedzający mogą obejrzeć 79 prac autorstwa dziewięciu polskich artystów. Wśród zaprezentowanych na wystawie ilustracji znalazły się m.in. „Koncert leśny" Józefa Wilkonia, „Miś Uszatek" Zbigniewa Rychlickiego oraz prace Elżbiety Gaudasińskiej i znanego w Japonii Stasysa Eidrigeviciusa.

W ramach imprez towarzyszących w sobotę 27 marca zwiedzający będą mieli okazję wysłuchać wykładu na temat polskich ilustracji książkowych, a Bohdan Butenko poprowadzi warsztaty plastyczne z 20 uczniami z trzech pierwszych klas szkoły podstawowej. Po warsztatach odbędzie się spotkanie z artystą.

W niedzielę 28 marca zostanie zaprezentowany pokaz polskich filmów animowanych. Wystawę polskich ilustracji książkowych zorganizowano w tokijskim Muzeum Chihiro, poświęconym twórczości japońskiej rysowniczki Chihiro Iwasaki. Prace polskich artystów będzie można oglądać do 9 maja 2010 r.


www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Książka czeka na nas

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2009 12:59
Nowości, albumy, powieści, tomiki wierszy, spotkania z autorami i wydawcami, 500 wystawców, 600 imprez towarzyszących - tak zapowiadają się 54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie rozpoczynające się 21 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miś Uszatek na cokole

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2009 16:59
W Łodzi odsłonięto pomnik Misia Uszatka - słynnego bohatera bajki dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koziołek Matołek uczy

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 11:08
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. Celem instytucji jest zachęcanie dzieci do czytania książek i do czerpania mądrości z bajek.
rozwiń zwiń