X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Chcesz dobrze wychować dziecko? Arktyka czeka!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 14:51
Wilk morski i mały polarnik jest w każdym maluchu. Dzieci są dużo wytrzymalsze, niż nam się wydaje. Udowodniła to książka "Córka polarnika".
Audio

- To obowiązkowa lektura dla młodych rodziców, którzy uważają, że ich dziecko to bezbronna kruszynka, że na pewno coś mu się stanie, jak tylko wyrwiemy je z wózka - mówiła o "Córce polarnika" Anna Olej-Kobus. Podróżniczka (i młoda mama) była gościem Radiowego Domu Kultury w Trójce.

Autorka Kari Herbert opisała w "Córce polarnika" swoje pierwsze doświadczenia z mroźnej Grenlandii. Miała zaledwie dziewięć miesięcy, gdy razem z rodzicami - polarnikami zaczęła życie w arktycznej rzeczywistości.

Annę Olej-Kobus zafascynował opisany w "Córce polarnika" eskimoski sposób wychowywania dzieci. Innuici pozwalają dzieciom na więcej, traktują je jak partnerów.

- My, rodzice ukształtowani przez kulturę zachodnioeuropejską, chodzimy za dzieckiem i nadajemy: "Nie dotykaj, bo gorące!", "Nożyczki mogą cię skaleczyć!", ale bardzo często dla naszego dziecka te komunikaty to pusta abstrakcja - tłumaczyła Anna Olej-Kobus.

/

Autobiograficzna powieść Kari Herbert pokazuje, że dzieci są dużo wytrzymalsze, niż nam się wydaje, a podróżowanie mają we krwi od małego.

- Grenlandia to świat, w którym przetrwanie zależy od siły charakteru, wiedzy, doskonałych ubrań. Nie ma tam żadnych odżywek dla dzieci, żadnych zabawek edukacyjnych. Jest prosty, surowy świat. Kari Herbert przyjęła ten świat za swój - opowiadała Anna Olej-Kobus.

Książka "Córka polarnika. Zapiski z końca świata" ukazała się nakładem Wydawnictwa Carta Blanca. Ci, którzy zdecydują się sięgnąć po książkę Kari Herbert, połączą dwa żywioły: leniwe czytanie na kanapie i podróżowanie do najodleglejszych zakątków Ziemi.

Aby wysłuchać opowieści o książce, kliknij dźwięk Anna Olej-Kobus o "Córce polarnika" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Podzielili włos na czworo

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2010 12:16
Kosmyk zmarzniętych włosów pozwolił naukowcom uzyskać pełny genom starożytnego człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polaris - zdjęcia z Grenlandii

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2010 14:00
Projekt artysty Kuby Bąkowskiego, zrealizowany w trakcie arktycznego dnia polarnego, można do 12 sierpnia oglądać w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Greenpeace przerwał protest na platformie

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2010 11:41
Czterej działacze organizacji ekologicznej Greenpeace, którzy od dwóch dni w ramach protestu wisieli na platformie wiertniczej u wybrzeży Grenlandi.
rozwiń zwiń