X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Ulice należą do Władysława Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 14:58
W niedzielę wielbiciele Warszawy i poezji Władysława Broniewskiego wezmą udział w Grze Ulicznej „Warszawa Władysława Broniewskiego”.
Ulice należą do Władysława Broniewskiego
Foto: mat.prasowe

Wędrówka rozpocznie się od Muzeum Władysława Broniewskiego, od domu, w którym Poeta spędził ostatnie 9 lat życia i gdzie powstawały wiersze tomu "Anka" i poezje zamykające jego twórczość. Spotkanie z Warszawą Władysława Broniewskiego zakończy się na Rynku Starego Miasta, w Muzeum Literatury, gdzie uczestnicy Gry będą mogli obejrzeć wystawę biograficzną "Władysław Broniewski. Próba portretu" przygotowaną z okazji 50. rocznicy śmierci Poety.
- W niedzielę, 13 maja w godzinach 10.00 – 15.00 będziemy wędrowali szlakami związanymi z biografią i twórczością Władysława Broniewskiego, poznając miejsca, anegdoty, bardziej i miej znane wiersze, a także wykonując ciekawe, choć utrzymane w granicach ludzkich możliwości zadania - piszą organizatorzy gry "Warszawa Władysława Broniewskiego".
Organizatorami są stołeczne Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Muzeum Władysława Broniewskiego, Oddział Muzeum Literatury. Regulamin gry do przeczytania TU.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jak Płock hołd Władysławowi Broniewskiemu oddawał

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 10:14
25 czerwca 1972 roku Polskie Radio gościło w Płocku, rodzinnym mieście poety Władysława Broniewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Broniewski wylany z kąpielą

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 09:09
Po 1989 roku wraz z poprzednim systemem odrzucony został "rewolucyjny" Broniewski. Przy okazji zapomniano o innych rejonach twórczości wielkiego poety. Ostatnimi czasy jednak o Broniewskiego upomina się młode pokolenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość, wódka, polityka, czyli biografia Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 21:44
Komunistyczny, proreżimowy literat czy wielki, liryczny poeta - patriota? Właśnie ukazała się pierwsza biografia Władysława Broniewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej znane oblicza Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 01:00
- Zastanawiałem się, czy w tytule powinno być czwarte słowo: "poezja". Uznałem, że kryje się w słowie "Broniewski" - mówi Mariusz Urbanek, autor książki "Broniewski - miłość, wódka, polityka".
rozwiń zwiń