Kultura

Ulice należą do Władysława Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 14:58
W niedzielę wielbiciele Warszawy i poezji Władysława Broniewskiego wezmą udział w Grze Ulicznej „Warszawa Władysława Broniewskiego”.
Ulice należą do Władysława Broniewskiego
Foto: mat.prasowe

Wędrówka rozpocznie się od Muzeum Władysława Broniewskiego, od domu, w którym Poeta spędził ostatnie 9 lat życia i gdzie powstawały wiersze tomu "Anka" i poezje zamykające jego twórczość. Spotkanie z Warszawą Władysława Broniewskiego zakończy się na Rynku Starego Miasta, w Muzeum Literatury, gdzie uczestnicy Gry będą mogli obejrzeć wystawę biograficzną "Władysław Broniewski. Próba portretu" przygotowaną z okazji 50. rocznicy śmierci Poety.
- W niedzielę, 13 maja w godzinach 10.00 – 15.00 będziemy wędrowali szlakami związanymi z biografią i twórczością Władysława Broniewskiego, poznając miejsca, anegdoty, bardziej i miej znane wiersze, a także wykonując ciekawe, choć utrzymane w granicach ludzkich możliwości zadania - piszą organizatorzy gry "Warszawa Władysława Broniewskiego".
Organizatorami są stołeczne Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Muzeum Władysława Broniewskiego, Oddział Muzeum Literatury. Regulamin gry do przeczytania TU.

usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Jak Płock hołd Władysławowi Broniewskiemu oddawał

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 10:14
25 czerwca 1972 roku Polskie Radio gościło w Płocku, rodzinnym mieście poety Władysława Broniewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Broniewski wylany z kąpielą

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 09:09
Po 1989 roku wraz z poprzednim systemem odrzucony został "rewolucyjny" Broniewski. Przy okazji zapomniano o innych rejonach twórczości wielkiego poety. Ostatnimi czasy jednak o Broniewskiego upomina się młode pokolenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość, wódka, polityka, czyli biografia Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 21:44
Komunistyczny, proreżimowy literat czy wielki, liryczny poeta - patriota? Właśnie ukazała się pierwsza biografia Władysława Broniewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej znane oblicza Broniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 01:00
- Zastanawiałem się, czy w tytule powinno być czwarte słowo: "poezja". Uznałem, że kryje się w słowie "Broniewski" - mówi Mariusz Urbanek, autor książki "Broniewski - miłość, wódka, polityka".
rozwiń zwiń