X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Uśpione olbrzymy - zdjęcia starych, śląskich fabryk

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 16:50
- Śląsk to temat bez dna. Fascynował mnie właściwie od dziecka - mówi Krzysztof Pilecki, który fotografuje mieszkańców industrialnej dżungli.
Audio

- To, co mnie zawsze w Śląsku urzekało, to ludzie. To, że muszą funkcjonować pomiędzy murami. Przemysł wdzierał się między familoki. To były jakieś pomosty, taśmociągi, rurociągi, które wchodziły pomiędzy budynki. Ludzie byli z nim związani, z okna widzieli to, co tam się dzieje - opowiada fotograf Krzysztof Pilecki w Radiowym Domu Kultury w Trójce.

Na wystawie "Wilson, Wilhelmina i inne..." w Galerii Pustej w Katowicach znalazły się czarno-białe fotografie przemysłu z lat 1979 do 1985. Można je oglądać do 20 marca. Posłuchaj, co o swoich fotografiach opowiada Krzysztof Pilecki (kliknij dźwięk "Fabryka i fotoaparat" po prawej stronie). Jego opowieść nagrała Agnieszka Obszańska z Trójki.

Odwiedzając wystawę warto pamiętać, że pod koniec XIX wieku powstał na Śląsku świat z cegły i stali, który wydobywał na światło dzienne "czarne skarby". Czasy Polski Ludowej dodały do pejzażu Śląska nowe, "dumnie" wznoszące się w niebo betonowe wieże monstrualnych budowli kopalń, hut, koksowni itp. Dziś wiele z nich stoi w kompletnej ruinie.  

- Wiele obiektów pozostało tylko jako nazwy na mapie lub w pamięci ludzi, którzy tam mieszkali, no i na moich fotografiach - dodaje Krzysztof Pilecki.

/


usc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Unikalne filmy

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2010 06:00
Czy nakręcone przed wojną filmy o Górnym Śląsku trafią do Polski?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożar hali dawnych zakładów chemicznych w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 07:45
Blisko 80 strażaków walczy z pożarem, jaki wybuchł wieczorem w jednej z hal dawnych zakładów chemicznych w Gliwicach (Śląskie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ślązak, czyli kto?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 14:38
Zgodznie z Ustawą o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym Ślązacy nie są mniejszością narodową, ani etniczną. Jednak w nadchodzącym spisie powszechnym będą mogli zadeklarować śląską tożsamość ...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farmy wiatrowe na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 06:24
W województwie śląskim farmy wiatrowe mogłyby powstać ze względu na korzystne warunki klimatyczne, ale mieszkańcy są podzieleni w opiniach. Z tego powodu miejscowe władze przed podjęciem decyzji przeprowadzą konsultacje społeczne.
rozwiń zwiń