X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
RIO 2016

Rio 2016: Tomasz Zieliński przyłapany na dopingu. Kołecki - "wstyd przed całym światem"

09.08.2016 08:00
W organiźmie polskiego sztangisty wykryto niedozwolone substancje i musi opuścić wioskę olimpijską - ustalił w Rio de Janeiro reporter Polskiego Radia Rafał Bała.
Tomasz Zieliński
Tomasz ZielińskiFoto: PAP/ Tytus Żmijewski
Posłuchaj
00'51 O dopingowej wpadce Tomasza Zielińskiego prosto z Rio Michał Gąsiorowski (IAR)
01'54 "Prosto z Rio - Magazyn Igrzysk Olimpijskich" o przyłapaniu na dopingu sztangisty Tomasza Zielińskiego (PR1)
więcej
Audio

Zieliński jest aktualnym mistrzem Europy w kategorii do 94 kilogramów. Ma za sobą występ na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Jak poinformował PZPC, w jego organizmie wykryto niedzwolony środek o nazwie nandrolon. Pozytywny wynik dała kontrola przeprowadzona już w Rio de Janeiro. Jej wynik potwierdziło badanie próbki B.

Decyzją prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego, zawodnik został wykluczony z reprezentacji Polski na igrzyska w Rio i musi opuścić wioskę olimpijską.

Jego o rok starszy brat Adrian w stolicy Wielkiej Brytanii wywalczył złoty medal. Teraz również przygotowuje się do startu w Brazylii.

Oświadczenie PZPC:

"Polski Związek Podnoszenia Ciężarów oświadcza, że w czasie badań antydopingowych jakie przeprowadzone zostały w czasie pobytu Reprezentacji na Igrzyskach w Rio de Janerio wykryto u zawodnika Tomasza Zielińskiego podwyższony poziom substancji zakazanej - nandrolonu. Natychmiast została również zbadana próbka B, która potwierdziła wynik pozytywny. Tym samym działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik został zawieszony w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania i usunięty z Reprezentacji Narodowej na Igrzyska w Rio 2016. Jeżeli zarzuty się potwierdzą wówczas wyciągnięte zostaną wobec zawodnika surowe konsekwencje zgodnie w obowiązującymi przepisami".

- Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie, chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela podnoszenia ciężarów  - skomentował Szymon Kołecki, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.                                                      

bor, ah, pzpc.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Dziś w Rio