X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Pamiętamy o Powstaniu Warszawskim - zobacz serwis specjalny Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 12:00
Czcimy pamięć bohaterów, pamiętamy o tragedii powstańców, nie chcemy zapominać o naszej historii. Powstańczy serwis Polskiego Radia przypomina heroiczny zryw z 1944 roku.
Audio

Pamięć o Powstaniu Warszawskim w polskim narodzie nie słabnie mimo upływu lat. Nie udało się jej stłumić komunistom, choć próbowali. Podkreślaniu heroicznych cnót szeregowych powstańców towarzyszyło potępienie dowództwa AK. W ten sposób zmywano także odpowiedzialność ze Związku Sowieckiego, którego wojska, na rozkaz Stalina, nie wkroczyły do powstańczej Warszawy, pozwalając Niemcom na krwawe złamanie oporu.

W ostatnich latach pamięć o 1944 roku ożyła i nabrała nowego wymiaru. Polacy nie muszą pamiętać juz tylko o tragedii powstania. Nie brak opinii, że było to najważniejsze wydarzenie w polskiej historii. Pamięć o Powstaniu stała się kulturowym fenomenem, przekraczającym historyczny horyzont. Powstanie Warszawskie to dzisiaj wydarzenie o charakterze nieomal mitycznym, niosące ze sobą uniwersalne przesłanie o potrzebie wolności. A także o cenie, którą trzeba za nią zapłacić.

Nowoczesne środki przekazu pozwalają na różnorodność form przybliżania Powstania współczesnym. W specjalnym serwisie internetowym Portalu PolskieRadio.pl posłuchać można wspomnień powstańców, obejrzeć mapkę powstańczej Warszawy, prześledzić powstańcze epizody dzień po dniu.

Zapraszamy do odwiedzania strony www.polskieradio.pl/powstanie

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość w Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2009 13:28
Filmy poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego przyzwyczaiły widzów do opowieści politycznych z rozbudowaną historią w tle. Najnowszy dokument Macieja Piwowarczuka „Epidemic of Love” pokazuje wydarzenia 1944 roku z nieco innej perspektywy. Reżyser szuka odpowiedzi na temat źródła decyzji, która popchnęła 256 par do zawarcia związków małżeńskich w okresie, kiedy każdy kolejny dzień ich życia stał pod znakiem zapytania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie widziane z Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 08:55
W Rosji Powstanie Warszawskie jest ciągle tematem trudnym i wypieranym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie zginęli na darmo

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 19:50
Walczyli o wolną, niepodległą i nowoczesną Polskę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstańcy warszawscy nie mają za co żyć

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2010 06:51
Według przewodniczącego Stowarzyszenia Szarych Szeregów, niektórzy z powstańców warszawskich praktycznie nie mają za co żyć i nie mają dostępu do leczenia.
rozwiń zwiń