X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Martwica mózgu" NATO. Poruszenie po wywiadzie Macrona

08.11.2019 09:53
Arogancki i zdumiewający - tak dyplomaci i wojskowi w kwaterze głównej NATO skomentowali w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką wywiad prezydenta Francji dla tygodnika "The Economist".
Audio
  • Komentarze w NATO po wywiadzie Macrona dla "The Economist". Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)
Emmanuel Macron
Emmanuel MacronEPA/HECTOR RETAMAL / POOL

Emmanuel Macron mówił w nim o braku przywództwa USA i "martwicy mózgu" NATO. Wyraził też wątpliwość co do efektywności artykułu 5. traktatu waszyngtońskiego.

Francja nie jest szczególnie aktywnym sojusznikiem, ale ten wywiad na kilka tygodni przed jubileuszowym szczytem, w 70. rocznicę powstania NATO, wywołał poruszenie.

- Karkołomne tezy, zaskakujące komentarze dotyczące artykułu 5., po prostu głupie i aroganckie - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia jeden z NATO-wskich dyplomatów. Inny dodał, że nawet jeśli pojawiają się wątpliwości w gronie sojuszników, to nie wypowiada się ich publicznie - ale wyraża podczas wspólnych spotkań za zamkniętymi drzwiami. - I czasem podczas takich narad dochodzi do ostrych dyskusji, ale to pozostaje między sojusznikami - skomentował w rozmowie z Beatą Płomecką wojskowy z kwatery głównej.

Z tezami francuskiego prezydenta nie zgodził się szef Sojuszu Jens Stoltenberg pytany o wywiad podczas wizyty w Berlinie, podobnie zareagowała kanclerz Niemiec, czy amerykański sekretarz Stanu.

- Jeśli zachodni politycy odrzucają tezy francuskiego prezydenta, a politycy w Rosji im przyklaskują - to mówi wszystko o tym wywiadzie - skomentował jeden z NATO-wskich dyplomatów.

IAR/dad

Szef MSWiA podzielił opinię ABW i wydalił z Polski szwedzkiego neonazistę

07.11.2019 11:29
Szef MSWiA podzielił obawy ABW, że obecność obywatela Szwecji Antona T., członka ruchu neonazistowskiego, zagraża bezpieczeństwu i podjął decyzję o natychmiastowym wydaleniu go z Polski - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Szef MON: relacje z USA są kluczem do bezpieczeństwa Polski

07.11.2019 13:32
- Udział polskich żołnierzy w misjach wzmocnił dobre relacje polsko-amerykańskie, a te miały wpływ na wprowadzenie ruchu bezwizowego. To jednocześnie wielki sukces prezydenta Andrzeja Dudy - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak. - Relacje ze Stanami Zjednoczonymi są kluczem do bezpieczeństwa - dodał.

Polska i USA pomogą Kurdom w Iraku

07.11.2019 16:16
Nawet 528 milionów dolarów - tyle może wynieść koszt projektu humanitarnego, który rozpoczyna polska Fundacja Solidarności Międzynarodowej. Do kurdyjskich uchodźców w północnym Iraku dotrze pomoc medyczna zorganizowana przez Polaków. Finansowanie pochodzić będzie z amerykańskiej Agencji do spraw Rozwoju Międzynarodowego (USAID).