X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zbigniew Rau rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem

18.06.2021 09:15
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odbył w czwartek rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem - przekazały służby prasowe polskiego resortu dyplomacji.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau
Minister spraw zagranicznych Zbigniew RauŹródło: MSZ

Szef polskiej dyplomacji od czwartku przebywa z wizytą w Turcji.

Minister Rau rozmawiał telefonicznie z amerykańskim sekretarzem stanu dzień po spotkaniu prezydenta USA Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które odbyło się w środę w Genewie.

Podczas pobytu w Turcji szef polskiego MSZ weźmie udział w Antalya Diplomacy Forum, międzynarodowej konferencji dotyczącej globalnych wyzwaniach dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju. Uczestniczyć w niej będzie 12 głów państw i 43 ministrów spraw zagranicznych, a także grono przedstawicieli organizacji międzynarodowych, środowisk intelektualnych, akademickich i dziennikarzy - w sumie ok. 1000 uczestników. Konferencję otworzy prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.


PAP/dad

Minister Zbigniew Rau uda się z wizytą do Turcji

17.06.2021 16:30
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau 18 i 19 czerwca będzie przebywał z wizytą w Turcji na Antalya Diplomacy Forum. ADF to konferencja międzynarodowa oraz miejsce dialogu politycznego i eksperckiego o globalnych wyzwaniach dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju - jutro otworzy ją osobiście prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Prezydenci Polski i Niemiec: wierzymy, że współpraca obu państw będzie rozkwitała

17.06.2021 17:53
Dobre sąsiedztwo Polski i Niemiec nie było i nie jest oczywistością, udało nam się je wspólnie osiągnąć, słuchając siebie nawzajem. Głęboko wierzymy, że polsko-niemiecka współpraca będzie rozkwitała - mówili w czwartek w Warszawie prezydenci Polski i Niemiec Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier.

Trwa projekt fotograficzny „Polskie Kobiety na świecie Polską Dumą”

17.06.2021 19:57
Pomysł zrodził się we Włoszech. Aneta Malinowska, Polka mieszkająca w Bolonii, artystka i fotograf, postanowiła zaprosić rodaczki w wieku od 18 do 100 lat, żyjące we wszystkich zakątkach świata, do współpracy. „Byłam ciekawa, jak one żyją, tam gdzie osiadły w swoim emigracyjnym życiu. W jaki sposób pielęgnują swoją polskość z dala od domu. Każda jest inna i miała własny powód aby wyjechać, wybrać kraj emigracji. Inne też elementy polskiej codzienności zabrały ze sobą w świat” - wyjaśnia inicjatorka projektu.