X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jakub Kumoch w Polska Times: inwazja na Ukrainę byłaby dla Rosji ryzykowna

29.11.2021 10:27
Pełna inwazja na Ukrainę byłaby ryzykowna dla Rosji i prezydenta Władimira Putina – ocenił w rozmowie z Polska Times szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.
Jakub Kumoch: mamy pełne poparcie NATO dla wszystkiego, co robimy dla obrony granicy UE
Jakub Kumoch: mamy pełne poparcie NATO dla wszystkiego, co robimy dla obrony granicy UEKPRP/Eliza Radzikowska-Białobrzeska

Według niego Rosja może wykorzystać sytuację na Białorusi do eskalacji działań przeciw Ukrainie, jednak "gdyby doszło do czegoś takiego, jak pełna inwazja na Ukrainę, to (...) Władimir Putin (...) bardzo dużo by ryzykował". - To nie jest tak, że wojna skończyłaby się dla Rosji bezkrwawo i bez wpływu na popularność Władimira Putina - powiedział Kumoch w opublikowanej w poniedziałek rozmowie.

Zwrócił uwagę, iż "Ukraina pokazała w 2014 roku, że wcale nie jest krajem, który bardzo łatwo oddaje swoją niepodległość". - Determinacja narodu ukraińskiego jest duża, a siły zbrojne Ukrainy są w lepszej kondycji niż w roku 2014 - zauważył.

Niezwoływanie przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią Kumoch tłumaczy postawą opozycji. - Na razie pan prezydent uznał, że będzie przyjmował bezpośrednio premiera, ministrów i szefów resortów odpowiedzialnych za obronę granicy. Chce mieć informacje z pierwszej ręki i je otrzymuje - powiedział prezydencki minister.

Kumoch zapewnił, że prezydent "jest zwolennikiem pewnej formy dostępu dla dziennikarzy, ale forma ta musi zostać wypracowana". - Na pewno nie będzie to niekontrolowane, bo nie pozwolimy by za plecami polskich żołnierzy stał Sputnik i Russia Today - zadeklarował.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Ukraina Jakub Kumoch

Unia Europejska wzmocni partnerstwo z NATO

28.11.2021 15:06
W odpowiedzi na kryzys na wschodniej granicy, Unia Europejska wzmocni partnerstwo z NATO. Zapowiedziała to w Wilnie szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która wraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem spotkała się dziś z władzami Litwy.

"Łukaszenka wciąż namawia do przekraczania granicy". Rzecznik MSZ o kampaniach dla migrantów

28.11.2021 16:59
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada kampanię zniechęcającą migrantów z Bliskiego Wschodu do nielegalnego przedostawania się na teren Unii Europejskiej. Chodzi o to, by nie przylatywali oni na Białoruś i nie próbowali później forsować granicy z Polską, by dostać się do UE. Jak podkreślił rzecznik MSZ Łukasz Jasina kampania będzie prowadzona w krajach pochodzenia migrantów i w internecie.