Redakcja Polska

Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska na Ukrainie. "Ta wizyta jest ważna dla rozwoju współpracy "

24.05.2024 11:24
Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska przebywa z wizytą na Ukrainie. Spotkała się z przedstawicielami ukraińskiego parlamentu.
Małgorzata Kidawa-Błońska w Kijowie
Małgorzata Kidawa-Błońska w KijowieŹródło: X.com/Senat RP

Marszałek na dworcu w Kijowie spotkała się z wiceprzewodniczącą ukraińskiej Rady Najwyższej Ołeną Kondratiuk. "Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska przybyła do Kijowa z oficjalną wizytą" - poinformowała w piątek w mediach społecznościowych wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Ołena Kondratiuk.

"Ta wizyta jest ważna dla rozwoju współpracy międzyparlamentarnej i wzmocnienia stosunków ukraińsko-polskich" - oceniła Kondratiuk w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

Wiceprzewodnicząca podkreśliła, że Rada jest wdzięczna Senatowi za współpracę i wsparcie dla Kijowa, w tym za przyjęcie nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.

Przyjęta przez Senat w środę nowelizacja zakłada m.in. przedłużenie legalności pobytu ukraińskich uchodźców w Polsce do 30 września 2025 roku.

IAR/PAP/dad

Wojsko Polskie zakupi aerostaty. Z tych statków powietrznych korzystają jedynie Stany Zjednoczone

22.05.2024 11:00
Polska jest drugim krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych, który będzie korzystał z systemu aerostatów radiotechnicznych "Barbara" - podkreślił wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef MON podpisał umowę w sprawie dostawy czterech statków powietrznych, które będą stacjonowały na posterunkach wzdłuż wschodniej oraz północno-wschodniej granicy Polski. Wartość umowy to około 960 mln dolarów.

Radosław Sikorski: minister spraw zagranicznych Francji wręczył mi francuski projekt nowego traktatu polsko-francuskiego

23.05.2024 09:36
Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski wziął w środę w Weimarze udział w spotkaniu szefów MSZ Polski, Niemiec i Francji

Polska, Niemcy i Francja wspólnie wezwą do walki z wpływami rosyjskimi

23.05.2024 13:11
Apel ma dotyczyć lepszej koordynacji państw członkowskich i instytucji UE w walce z wpływem rosyjskiej dezinformacji na procesy polityczne w Europie.

Wiceszef MON z wizytą na Litwie: Polska chce połączyć swój system obrony z bałtycką linią obrony

23.05.2024 15:46
Polska chce połączyć budowany na swoim terytorium system obrony z umocnieniami, które mają powstać w krajach bałtyckich - mówił w czwartek na Litwie wiceszef ministerstwa obrony narodowej Cezary Tomczyk. W miejscowości Połąga odbyło się spotkanie Grupy Północnej zrzeszającej 12 państw - w tym Polskę.