X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Trójkąt Weimarski

"Niemcy są zakładnikiem Rosji pod względem gospodarczym"

- Niemcy są zakładnikiem Rosji pod względem gospodarczym. W Rosji funkcjonuje 5 tys. firm niemieckich, a na miejscu w Rosji jest zatrudnianych 26 tys. osób. Niemcy są zdeterminowani, by stosunki były jak najlepsze, ponieważ liczą na profity – mówiła w audycji Debata Poranka Olga Doleśniak-Harczuk z „Gazety Polskiej Codziennie”. Gościem rozmowy był też Piotr Semka z „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Niemcy Piotr Semka USA Trójkąt Weimarski

Północ-Południe: Przed wizytą szefa niemieckiego MSZ w Polsce

Nowy szef niemieckiego MSZ, socjaldemokrata Heiko Maas, podczas piątkowej wizyty w Warszawie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. W magazynie Północ-Południe komentarz dra Bartosza Rydlińskiego, politologa z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Jacek Czaputowicz Trójkąt Weimarski

"Jestem przekonany, że w wielu kwestiach mamy z Niemcami podobne stanowisko"

– Jeżeli przeanalizujemy program umowy koalicyjnej, to widzimy, że Polska tam ma znaczącą rolę. Cieszymy się z tego i chcemy razem z Niemcami pracować na rzecz rozwijania wspólnych stosunków i wspólnej wizji UE – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w przededniu wizyty w Polsce nowego szefa niemieckiego MSZ.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Czaputowicz Niemcy Trójkąt Weimarski Beata Michniewicz POLSKA

"PiS pcha Polskę w konflikty z krajami UE"

– PiS pcha nas w niesamowite konflikty z państwami Unii Europejskiej – oceniał w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Mariusz Witczak, poseł Platformy Obywatelskiej. Polityk na naszej antenie odniósł się m.in. do konfliktu na linii Warszawa-Paryż, związanego z sytuacją pracowników delegowanych.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska sondaże Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Emmanuel Macron Trójkąt Weimarski POLSKA PiS transport Mariusz Witczak

Szczyt szefów parlamentów Europy Środkowo-Wschodniej

Współpraca regionalna, w której bierzecie aktywny udział, jest niezwykle ważnym elementem tej wielkiej polityki międzynarodowej, ale przede wszystkim jest ważnym elementem budowy więzów pomiędzy naszymi państwami, pomiędzy naszymi społeczeństwami - powiedział prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu skierowanym do uczestników szczytu szefów parlamentów państw Europy Środkowej i Wschodniej, który odbywa się w Warszawie. O znaczeniu wydarzenia mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Warszawa Europa Środkowo-Wschodnia Trójkąt Weimarski

Ekspert: Francja jest wciąż Niemcom potrzebna

W pierwszą podróż zagraniczną prezydent Francji wybrał się do Berlina. - Wizyta jest ważna, bo wybory w krajach związkowych wskazują, że Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel przez najbliższe parę lat będą ze sobą rozmawiać, w tym o przyszłości Unii Europejskiej. Po Brexicie, to dwa kluczowe państwa, które będą decydować o sytuacji w Europie – przyznał gość Jedynki prof. Piotr Madajczyk.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Francja Niemcy Wybory w Europie Kazachstan Trójkąt Weimarski

Prezydent spotka się z Macronem podczas szczytu NATO

Prezydenci Polski i Francji umówili się wstępnie na pierwsze spotkanie na marginesie najbliższego szczytu NATO - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Mowa była też o Trójkącie Weimarski - Macron ma być jego gospodarzem w najbliższym dogodnym terminie. Prezydent zaprosił też Emmanuela Macrona z rodziną do Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Francja Emmanuel Macron Andrzej Duda Trójkąt Weimarski ŚWIAT

„Nie będziemy ulegać szantażowi Paryża czy Berlina”

Kolejni dyplomaci z Francji i Niemiec odwołują swoje wizyty w Polsce – napisała „Gazeta Wyborcza”. Do skutku nie dojdzie w związku z tym spotkanie państw Trójkąta Weimarskiego i Grupy Wyszehradzkiej, które miały załagodzić „helikopterowy kryzys”. Gościem programu 24 Pytania był wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, poseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  Berlin Francja grupa wyszehradzka Lech Wałęsa Niemcy polityka POLSKA Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Trójkąt Weimarski Unia Europejska Warszawa