X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Małgorzata Kidawa-Błońska

Piotr Kaleta z PiS: #SilniRazem to największe hejtowanie

– Hasztag #SilniRazem to największe hejtowanie jakie może zafunkcjonować – ocenił Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Pod hasłem "Silni razem" Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję, której celem jest zachęcanie do wspierania kampanii opozycji. – Oczekujemy, by Małgorzata Kidawa-Błońska i Grzegorz Schetyna zapewnili, że hejtu w internecie wobec przeciwników politycznych, przede wszystkim w stosunku do PiS, nie będzie – dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

J. Wydra: konwencje PiS to widowiska, które przyciągają

- PiS narzuca tematy, a także ton tej kampanii, a ich konwencje to wielkie widowiska i show, które przyciągają. Myślę, że PO także stać na coś więcej niż na ciasną salę - powiedział Jarosław Wydra z Radia Warszawa. Gościem audycji był również Adam Buła z "Polska The Times".
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska płaca minimalna Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Jarosław Kaczyński Wybory parlamentarne 2019

Andrzej Stankiewicz: pomysł "Kidawa na premiera" bez szans

– Projekt "Kidawa na premiera" jest bez szans. To nie głupi pomysł. Jednak robiony w ostatniej chwili, zbyt późno i bez wielkiego przemyślenia – powiedział Andrzej Stankiewicz z portalu Onet. Do tematu odniósł się również Marcin Makowski z Wirtualnej Polski i tygodnika "Do Rzeczy". – Do tej pory Małgorzata Kidawa-Błońska nie brała na siebie ciężaru liderowania, więc pytanie czy wytrzyma kampanijne ciśnienie – zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Grzegorz Schetyna Wybory parlamentarne 2019 Platforma Obywatelska premier Antoni Trzmiel Andrzej Stankiewicz

Małgorzata Kidawa-Błońska: #SilniRazem to nie mój hasztag

- Odcinam się od tego, że na moim billboardzie PiS celowo umieszcza hasztag #SilniRazem, który nie był tam umieszczony. On nie jest mój, proszę, by go nie umieszczać, bo to gra nie fair - powiedziała w Szczecinie kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PiS Radosław Fogiel Michał Dworczyk kampania wyborcza Wybory parlamentarne 2019 wybory w Polsce internet twitter

Bogdan Pęk: Kidawa-Błońska kreuje się na matkę Polkę

- Małgorzata Kidawa-Błońska została zaskoczona tym, że przyszło jej pełnić kluczową rolę w kampanii wyborczej. W wyniku sondaży niekorzystnych dla Grzegorza Schetyny pojawił się pomysł, by ocieplić wizerunek PO. Wicemarszałek Sejmu próbuje kreować się na matkę Polkę, daleki od doskonałości wzór premier Beaty Szydło -  mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska wybory w Polsce Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Michał Rachoń POLSKA

Andrzej Anusz o wyborczych szansach Koalicji Obywatelskiej

Andrzej Anusz ocenia, że kampania Koalicji Obywatelskiej zaczęła się źle, a manewr, by jej twarza stała się Małgorzata Kidawa-Błońska, był dobrym pomysłem, ale spoźnionym. Zwraca uwagę, że KO jest teraz goniącym PiS, ale też gonionym przez Lewicę i właśnie z tym ugrupowaniem Koalicje wejdzie w ostrzejsze starcie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz koalicja obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Andrzej Anusz Katarzyna Gójska

Liderki lewicy do Kidawy-Błońskiej: wesprzyj "Pakt dla Kobiet"

Do podpisania "Paktu dla Kobiet" zaapelowały liderki lewicy do kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Małgosiu, wesprzyj cały "Pakt dla Kobiet" ze wszystkimi prawami: socjalnymi i reprodukcyjnymi - w tym aborcję "na życzenie" do 12. tygodnia ciąży. Prosimy całą Koalicję o pomoc - apelowała Wanda Nowicka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska Wanda Nowicka polityka koalicja obywatelska Lewica Razem Marcelina Zawisza

G. Schetyna: płaca minimalna może za kilka lat wzrosnąć do 5 tys.

- Polki i Polacy, chcę was ostrzec: Jarosław Kaczyński idzie po wasze pieniądze - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji KO w Poznaniu. Podkreślił jednocześnie, że jeżeli gospodarka będzie się dobrze rozwijać, to płaca minimalna może za kilka lat "skoczyć i do 5 tysięcy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska opozycja koalicja obywatelska

Agitacja KO przy prezentacji czujników. Kontrowersyjna akcja w Radomiu

Kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Radom w ramach kampanii do nadchodzących wyborów parlamentarnych. W trakcie spotkania z mieszkańcami rozdawała czujniki dymu, które zostały zakupione przez miasto. Portal wPolityce.pl zwraca jednak uwagę na to, że nikt nie powiadomił uczestników wydarzenia o tym, że stanie się ono próbą agitacji wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska koalicja obywatelska Radom polityka POLSKA

Sondaże: liderka kandydatów opozycji przegrywa z premierem

Małgorzata Kidawa-Błońska jest chętniej widziana w roli premiera niż Grzegorz Schetyna - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu". Jednocześnie, urzędujący szef rządu Mateusz Morawiecki byłby lepszym premierem niż kandydatka Platformy Obywatelskiej - wynika z badania IBRiS dla "DGP" i RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Małgorzata Kidawa-Błońska PiS Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość sondaże kampania wyborcza Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne

"Zabieg taktyczny". Rzecznik PiS o M. Kidawie-Błońskiej

- Trwa festiwal nienawiści. PO jest w momencie ogromnego chaosu. Wydawało się, że frustracja, która dopadła PO na początku kadencji, z czasem ustąpi. Nic takiego się nie stało - mówiła w PR24 rzecznik PiS. - Taka polityka nie służy państwu i demokracji - oceniła. Anita Czerwińska skomentowała także kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera oraz ostatnie sukcesy polskiej administracji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Prawo i Sprawiedliwość PiS energetyka Gazprom Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Janusz Wojciechowski Dorota Kania

Komentarz Dnia: Kidawa-Błońska przeciwko reparacjom, Greenpeace, Komisja Europejska

O Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, która powiedziała, że Koalicja Obywatelska - jeśli przejmie władzę - nie będzie ubiegać się o reparacje wojenne od Niemiec, a także o Greenpeace, który zablokował wpłynięcie do gdańskiego portu statku transportującego węgiel z Mozambiku i interwencji Straży Granicznej oraz o nowym składzie Komisji Europejskiej, który ogłosiła Ursula von der Leyen rozmawiali: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Marek Król ("Sieci"). 
Zobacz więcej na temat:  Marek Król reparacje wojenne Małgorzata Kidawa-Błońska Greenpeace Ursula von der Leyen Komisja Europejska Nasz komentarz

Sondaż: co czwarty Polak nie wie kim jest M. Kidawa-Błońska

Według najnowszego sondażu zaufania, przeprowadzonego przez IBRiS dla portalu Onet.pl, pierwsze trzy miejsca zajmują politycy PiS - prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Badanie wskazuje również, że 24,3 proc. Polaków nie wie, kim jest Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na premiera Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wybory parlamentarne 2019 Małgorzata Kidawa-Błońska polityka koalicja obywatelska