Polskie Radio
Section05
Małgorzata Kidawa-Błońska

"Mamy bardzo dużo zadań do wykonania". Kidawa-Błońska o wyborach parlamentarnych 2023

Donald Tusk apeluje do opozycji o utworzenie wspólnej listy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. - Obszarów, w których opozycja mówi jednym głosem, jest bardzo dużo - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia społeczeństwo Piotr Gociek Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska Donald Tusk wybory parlamentarne

Rosjanie zabijają cywilów. Kidawa-Błońska: wyjątkowo straszne, potworne zbrodnie

– Na pewno przyjdzie czas na rozliczenie Rosji i pociągnięcie do odpowiedzialności wszystkich winnych. Nie można udawać, że nic się nie stało – to są wyjątkowo straszne, potworne zbrodnie, które dzieją się w XXI wieku – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO).
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Beata Michniewicz Trójka ŚWIAT

Wkrótce Rada Krajowa PO, która wyłoni wiceszefów partii. Kidawa-Błońska podała termin

– Z powodu pandemii i obostrzeń musieliśmy przełożyć Radę Krajową, ale odbędzie się w najbliższą sobotę (11 grudnia), w trybie zdalnym – powiedziała w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, polityk Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska

Elżbieta Witek oddała hołd marszałkom i wicemarszałkom Izby. Odwiedziła też Dolinkę Katyńską

Z okazji dnia Wszystkich Świętych marszałek Sejmu Elżbieta Witek oddała hołd swoim poprzednikom z czasów II Rzeczpospolitej. Na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie złożyła kwiaty na grobach Walerego Sławka i Kazimierza Świtalskiego - marszałków Sejmu II RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Powązki Dzień Wszystkich Świętych Wszystkich Świętych Elżbieta Witek Ryszard Terlecki Włodzimierz Czarzasty Małgorzata Kidawa-Błońska wiara społeczeństwo

Kidawa-Błońska chce wygaszenia kopalni Turów. Wiceminister klimatu: antypolskie stanowisko

Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że kopalnia Turów powinna przestać działać. Według wicemarszałek Sejmu należy zapłacić kary zasądzone przez TSUE. Do słów polityk PO odniósł się wiceminister klimatu i środowiska. - To stanowisko nieodpowiedzialne i antypolskie - powiedział w rozmowie z portalem Tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska ministerstwo klimatu

Kidawa-Błońska: nasza obecność w UE jest wielką wartością

– Mówienie, że można żyć i funkcjonować poza UE, jest niebezpieczne. Większość Polaków chce być w Unii. Nasza obecność w UE jest wielką wartością i nie może być to wykorzystywane do wewnętrznej gry, aby nie skończyć jak Brytyjczycy – powiedziała w audycji "Salon polityczny Trójki" w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, reprezentantka Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Unia Europejska

"Będziesz pan wisiał!". Skandaliczne groźby Grzegorza Brauna pod adresem ministra zdrowia

Podczas czwartkowych obrad w Sejmie doszło do skandalicznej sytuacji. Po wystąpieniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego głos zabrał Grzegorz Braun (Konfederacja), który zwrócił się do przedmówcy z groźbą. - Będziesz pan wisiał! - powiedział w kierunku ministra zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Małgorzata Kidawa-Błońska Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Braun Adam Niedzielski Sejm mowa nienawiści

"Mam nadzieję, że sprawa zostanie definitywnie zamknięta". Małgorzata Kidawa-Błońska o wyborze RPO

– Mam nadzieję, że pan profesor, mając poczucie, że został wybrany przez cały Sejm, będzie bardzo dobrym rzecznikiem – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując kolejną próbę wyłonienia Rzecznika Praw Obywatelskich i kandydaturę prof. Marcina Wiącka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Beata Michniewicz

Joanna Lichocka do polityków PO: kobieta została uderzona za krytykę Tuska, czy ktoś to potępił?

- Podczas wystąpienia Donalda Tuska została pobita kobieta, została uderzona w twarz, dlatego, że krytykowała Donalda Tuska. A Donald Tusk powiedział publicznie, że jest do takich bijatyk przyzwyczajony. Ja czekam, żeby ktokolwiek z PO upomniał się o tamtą kobietę - mówiła poseł PiS Joanna Lichocka podczas posiedzenia sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk polityka POLSKA Sejm Joanna Lichocka Małgorzata Kidawa-Błońska

Kidawa-Błońska: wybory przewodniczącego PO odbędą się w statutowym czasie, Trzaskowski w nich wystartuje

- Na pewno Rafał Trzaskowski chce wystartować w wyborach na szefa Platformy Obywatelskiej - podkreśliła we wtorek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z PO. Jej zdaniem, wybory powinny odbyć się "w statutowym czasie". - Powinniśmy zastanowić się nad tym w styczniu - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Małgorzata Kidawa-Błońska Rafał Trzaskowski Donald Tusk

"Czuję się oszukana". Asystent Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wyłudzał pieniądze, udając ciężko chorego

"Wiele osób bardzo się zawiedzie, ale muszę napisać prawdę. Leczę się psychiatrycznie. Nie miałem pieniędzy i zbiórki pozwoliły mi przeżyć" - przyznał we wpisie na Twitterze Krzysztof Malinowski, jeden z asystentów społecznych Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Mężczyzna udawał ciężką chorobę i wyłudzał pieniądze na rzekome leczenie. 
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Kidawa-Błońska POLSKA polityka Platforma Obywatelska

Kidawa-Błońska: w ciągu ostatnich miesięcy decyzje rządu wielokrotnie były dla Polaków niezrozumiałe

– Ważne, żeby ludziom mówić prawdę. Rząd powinien wyjaśniać, dlaczego podejmowane są takie, a nie inne działania – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu odniosła się w ten sposób do nowych zasad epidemicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Małgorzata Kidawa-Błońska Beata Michniewicz

Kidawa-Błońska: pakiet dla kobiet jest oficjalnym stanowiskiem PO

- Wierzę, że koledzy, którzy nie akceptują w całości propozycji Pakietu dla kobiet, znajdą dla siebie miejsce, żeby w Platformie działać - powiedziała na łamach sobotniego "Super Expressu" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej. - Pakiet dla kobiet to oficjalne stanowisko partii - zastrzegła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Kidawa-Błońska Platforma Obywatelska kobieta aborcja

"Czy przestaniecie wreszcie manipulować?". Rzecznik rządu odpowiada Kidawie-Błońskiej ws. szczepionek

"Ludzie są zdezorientowani, nie wiedzą gdzie i kiedy będą mogli się zaszczepić" - napisała na Twitterze Małgorzata Kidawa-Błońska, zarzucając rządowi brak kampanii informacyjnej na temat szczepień przeciwko COVID-19. W odpowiedzi rzecznik rządu podał link do strategii szczepień oraz wypisał listę podjętych działań.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce COVID-19 Piotr Müller Małgorzata Kidawa-Błońska szczepienia

Wspieranie aborcji i śpiewanie kolęd. Publicyści o nagraniu polityków Platformy Obywatelskiej

- Nie widzą związku z tym co robią jako politycy i przywódcy, a tym w jakim otoczeniu to wykonują - powiedział były polityk, publicysta Marian Kowalski. Odniósł się w ten sposób polityków PO wykonujących kolędy.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Borys Budka Małgorzata Kidawa-Błońska Radosław Sikorski kolędy Boże Narodzenie strajk kobiet aborcja Marian Kowalski Michał Rachoń POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Senat nie ma mocy, by zlikwidować RMN". Kobeszko o wpisie Kidawy-Błońskiej

- Drogi opozycji w Senacie mogą wkrótce się rozejść. W tym kontekście należy rozpatrywać wpis wicemarszałek Sejmu ws. Rady Mediów Narodowych - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji". Gośćmi audycji byli też publicyści: Dariusz Grzędziński z wprost.pl oraz Zbigniew Parafianowicz z "Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Małgorzata Kidawa-Błońska Senat Rada Mediów Narodowych ustawa prawo KRRiT

Opozycja chce likwidacji Rady Mediów Narodowych. Kuriozalny wpis Kidawy-Błońskiej i odpowiedź senatora PiS

"Senat przyjął ustawę o likwidacji Rady Mediów Narodowych" - napisała na Twitterze wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. "Ustawą ten projekt stanie się w przypadku uchwalenia go przez Sejm, a do tego baaaardzo daleka droga" - odpowiedział jej Marek Pęk, wicemarszałek Senatu z PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Senat Małgorzata Kidawa-Błońska Marek Pęk Rada Mediów Narodowych KRRiT