X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Spadek PKB Polski niższy niż prognozowany?

14.09.2020 15:55
- Spadek naszego PKB może być niższy niż prognozowany i wynosić ok. 3 procent - powiedział wiceminister finansów Sebastian Skuza w kuluarach XXVII Welconomy Forum w Toruniu.
XXVII Welconomy Forum Toruń
XXVII Welconomy Forum Toruń Autor: PAP/Tytus Żmijewski

- Prognozowany przez Komisję Europejską spadek PKB Polski na poziomie 4,6 procent należy do najniższych w Unii Europejskiej, a już obecnie konsensus rynkowy mówi o jeszcze niższym spadku na poziomie ok. 3 procent. Oceniam więc, że dobrze poradziliśmy sobie z dotychczasową falą pandemii - powiedział wiceminister.

Przyznał, że przyjęta do projektu nowelizacji budżetu prognoza spadku na poziomie 4,6 proc PKB jest wyrazem konserwatywnego podejścia resortu do tej kwestii. - Konsensus rynkowy wydaje się na lepszym poziomie niż nasze, co podkreślam dość konserwatywne, prognozy. Nie wspominam już nawet o pierwszych prognozach, które mówiły o spadku PKB o ok. 7,5 proc - dodał wiceszef resortu finansów.

Przyznał, że możliwa jest sytuacja zmniejszenia deficytu finansów publicznych - w odniesieniu do zapisanego w projekcie budżetu, gdyż im mniejszy spadek PKB - tym, co oczywiste, wyższe wpływy do państwowej kasy.

Skuza: przedsiębiorcy chwalą tarczę antykryzysową

Pytany o to, co słyszy o przedsiębiorców i samorządowców podczas obrad i rozmów kuluarowych w ramach Welconomy Forum in Toruń przyznał, że słyszy pochwały dla działań rządu w okresie epidemii. - Te pochwały dotyczą tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców. Nie słyszałem głosów przeciwko tej tarczy. Nie słyszałem, żeby były to środki źle zainwestowane, źle skierowane - dodał wiceszef resortu finansów.

Przyznał, że także sprawność uruchomienia tego instrumentu wsparcia jest doceniania. -Zwracam także uwagę na bardzo dobre przyjęcie przez jednostki samorządu terytorialnego rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - dodał.

Podkreślił, że pytał swoich rozmówców o to, kiedy wcześniej strumień środków — o wartości 12 mld zł — popłynął do samorządów na działania inwestycyjne. - Nikt nie umiał sobie takiego przypadku przypomnieć. Nie było takiej sytuacji w przeszłości - dodał Skuza.

Dodał, że słyszał też głosy odnośnie do tego, iż samorządowcy chcieliby mieć m.in. większy wpływ na to, ile zarabiają nauczyciele w szkołach. Ocenił, że tego rodzaju postawa może być bardzo dobrym podłożem do szerszej dyskusji o tej kwestii. Przyznał, że wiele samorządów coraz lepiej rozumie, że szansą na wyjście z kryzysu są skoordynowane działania ponadregionalne.


PAP/dad

Jak wychować erudytę? Czyli kształtowanie pięknej polszczyzny od najmłodszych lat

14.09.2020 13:40
Jak cię słyszą, tak cię piszą, a wszystko zaczyna się od pierwszego słowa po polsku… W najnowszej odsłonie cyklu „Język polski bez granic” rozmawiamy o tym, jak zadbać o poprawną, wzorcową polszczyznę u dzieci. Okazuje się bowiem, że wzbogacanie słownictwa u najmłodszych, umiejętność nazywania wszystkich zjawisk, rzeczy i uczuć przekłada się na sukcesy w dorosłym życiu.

Wystawa "Droga ku wolności" na Dworcu Centralnym w Warszawie

14.09.2020 14:00
Spotkanie z historią w komiksowej formule – wystawa o Solidarności na dworcach głównych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie

Premier rozmawiał o Białorusi z przedstawicielami klubów parlamentarnych

14.09.2020 14:25
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych i kół poselskich. Spotkanie dotyczyło sytuacji na Białorusi. To kolejne takie spotkanie. Poprzednie odbyło się 26 sierpnia.