Redakcja Polska

Calmsie - polska aplikacja wspierająca terapię osób dotkniętych depresją

27.06.2022 14:44
Aplikacja polskiego startupu ma szansę stać się w przyszłości powszechnym, cyfrowym uzupełnieniem terapii prowadzonej przez specjalistę.
Audio
  • Calmsie - polska aplikacja wspierająca terapię osób dotkniętych depresją. Z Weroniką Czaplewską i Marcinem Waryszakiem, współautorami aplikacji, rozmawiał Przemysław Pawełek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneźr. Pixabay.com (aut. geralt)

Calmsie to startup zajmujący się wdrażaniem innowacji w medycynie, w szczególności w dziedzinie zdrowia psychicznego. Rozwiązania opracowane przez startup tworzone są z czołowymi specjalistami - profesorami psychiatrii i innych specjalizacji lekarskich. Calmsie to także nazwa cyfrowej aplikacji, która może pomóc osobom dotkniętym depresją.

Do rozwijanych projektów startupu należy innowacyjna platforma telemedyczna, inteligentny system rekomendujący codzienne czynności w celu poprawy zdrowia psychicznego i jakości życia użytkowników oraz czatbot, który dzięki wykorzystaniu NLP przeprowadza przez techniki terapii CBT. Wszystkie funkcjonalności Calmsie dostępne są poprzez platformę calmsie.ai, a wkrótce poprzez aplikacje Android oraz iOS.

Calmsie współpracuje także z jednostkami badawczymi i uniwersytetami w ramach projektów badawczo-rozwojowych opartych o innowacje na skalę światową. Startup rozwijany jest przez interdyscyplinarny zespół wykształcony na czołowych polskich i zagranicznych uczelniach w kierunkach informatyki, matematyki, ekonomii, medycyny i zarządzania.

Pomysłodawcy - laureaci Laboratorium Pomysłów IUW - stworzyli 15-osobowy zespół doświadczony w prowadzeniu grantów, projektów i wykorzystywaniu nowych technologii do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w szczególności w medycynie poprzez ścisłą współpracę z naukowcami.

Z Dominiką Czaplewską i Marcinem Waryszakiem, współautorami aplikacji, rozmawiał Przemysław Pawełek.


W Rosji chcą brać na wojnę chłopców zaraz po ukończeniu szkoły

27.06.2022 09:02
Rosyjski parlament pracuje nad ustawą znoszącą ograniczenia w naborze do kontraktowej służby wojskowej

Rośnie presja na Komisję Europejską w sprawie pieniędzy dla krajów przyjmujących uchodźców z Ukrainy

27.06.2022 09:11
Rośnie presja na Komisję Europejską w sprawie nowych, dodatkowych pieniędzy dla krajów, które przyjmują uchodźców z Ukrainy. Od początku wojny do Unii uciekło ponad 6 milionów osób, z czego do Polski ponad 4 miliony 300 tysięcy.

"Niezwyciężona armia". Wystawa zniszczonych rosyjskich czołgów w Warszawie

27.06.2022 13:00
- Wiele środowisk twierdziło, że rosyjska armia jest niepokonana, że trzeba się za wszelką cenę się z Rosją porozumieć. Wystawa zniszczonego rosyjskiego sprzętu pokazuje, że Rosjan można pokonać - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk podczas otwarcia wystawy "Za wolność naszą i waszą" w Warszawie.