Redakcja Polska

Polish Business Roadshow 2022. Biznesowe spotkania w Wielkiej Brytanii

10.09.2022 14:36
Polish Business Link zaprasza polskich przedsiębiorców aktywnych na Wyspach Brytyjskich, a także tych, którzy myślą o prowadzeniu tam interesów, na rozmowy, które ułatwią wymianę doświadczeń i pomysłów.
Audio
  • Bart Kowalczyk z Polish Business Link o Polish Business Roadshow 2022. Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Regent Street w Londynie; zdjęcie ilustracyjne
Regent Street w Londynie; zdjęcie ilustracyjneForum/Simon Vollmeyer/imageBROKER

Samotne prowadzenie biznesu za granicą, z dala od rodzinnego środowiska, może być wyzwaniem dla wielu polskich przedsiębiorców.

Polish Business Link organizuje serię darmowych spotkań pod hasłem Polish Business Roadshow 2022, skupiając się na pomocy właścicielom polskich firm w rozwoju ich działalności w tym kraju.

Wydarzenia dadzą przedsiębiorcom szansę oderwania się od codziennych trudów prowadzenia firmy i zastanowienia się nad planem rozwoju, oraz wsparcia w tych trudnych czasach.

Z Bartem Kowalczykiem, założycielem Polish Business Link, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Mateusz Morawiecki w Kijowie wzywa Komisję Europejską do przekazania Ukrainie 9 mld euro

09.09.2022 17:53
Polska razem z sojusznikami wzywa Komisję Europejską do jak najszybszego przekazania Ukrainie ze strony Unii Europejskiej tego, co obiecaliśmy w czerwcu, czyli 9 mld euro - powiedział w piątek w Kijowie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu jest z wizytą w stolicy Ukrainy, gdzie spotkał się z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim. Mateusz Morawiecki powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu z ukraińskim przywódcą, że życzy Ukrainie dalszej skutecznej ofensywy.

Uniwersytet w Białymstoku: ruszają prace przy budowie filii uczelni w Wilnie

10.09.2022 13:19
Uniwersytet w Białymstoku uzyskał pozwolenie na budowę swojej filii w Wilnie i rozpoczynają się prace budowlane - poinformowała uczelnia. Inwestycję zrealizuje litewska firma, jej koszt to blisko 9 mln euro.

"Pół roku wojny potwierdziło, że Ukraina nigdy nie była i nie będzie częścią Rosji". Premier po wizycie w Kijowie

10.09.2022 13:45
Sześć miesięcy wojny potwierdza, że Ukraina nigdy nie była i nie będzie częścią Rosji. Wierzę, że dzięki naszym wspólnym wysiłkom wygramy to starcie cywilizacji wolności z imperium kłamstwa, zła i barbarzyństwa - napisał w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki po powrocie z Kijowa.