Redakcja Polska

Holenderskie media: Putin chce negocjacji, bo Rosji zaczyna brakować pieniędzy na prowadzenie wojny

27.12.2022 11:47
Rosyjska gospodarka będzie miała coraz większe trudności z dalszym finansowaniem wojny z Ukrainą - ocenia we wtorek dziennik "De Telegraaf". Zdaniem holenderskiej gazety właśnie dlatego Władimir Putin zasugerował w niedzielę rozpoczęcie negocjacji.
De Standaard: Putin ma większy problem z gazem, niż chce oficjalnie przyznać
"De Standaard": Putin ma większy problem z gazem, niż chce oficjalnie przyznaćPAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

"Putin coraz trudniej łapie oddech" – uważa największy dziennik Holandii i twierdzi, że wynika to z tego, iż "skarbiec wojenny powoli się opróżnia".

Właśnie dlatego rosyjski dyktator zasugerował rozpoczęcie negocjacji. "Bez nich rosyjska gospodarka będzie miała coraz większe trudności z dalszym finansowaniem wojny na Ukrainie" - czytamy w "De Telegraaf".

Gazeta zaznacza jednocześnie, że Kijów i Moskwa wierzą we własne zwycięstwo i to powoduje, że na prawdziwe negocjacje na razie nie ma co liczyć.


IAR/PAP/dad

Wizyta prezydenta Ukrainy w USA. Mocny sygnał, że Amerykanie stoją po stronie Kijowa

25.12.2022 14:36
„Amerykanie dumnie stoją razem z Ukraińcami“ - tymi słowami prezydent Joe Biden powitał ukraińskiego prezydenta w Białym Domu. Wizyta Zełenskiego w Białym Domu i także w Kongresie była manifestacją poparcia USA dla Ukrainy.

Były szef Pentagonu: Rosja nie jest w stanie pokonać Ukraińców, ani pobić NATO. "Niemcy niestety zawodzą"

26.12.2022 11:36
Rosjanie nie są w stanie pokonać Ukraińców, więc nie będą w stanie pobić NATO. To, co zrobili Ukraińcy, to okaleczyli konwencjonalne siły Rosji na długie, długie lata. Nie oznacza to jednak, że Rosjanie nie będą w stanie zagrażać państwom przy swojej granicy - powiedział w rozmowie z PAP były szef Pentagonu Mark Esper.

Propaganda Kremla. Stanisław Żaryn: chcą wykazać, że zachód i NATO są odpowiedzialne za wszelkie zło

26.12.2022 15:30
- Rosyjskie ośrodki propagandowe starają się wykazać, że Zachód oznacza zło - powiedział pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Taka manipulacja informacjami ma kreować obraz rzeczywistości korzystny dla Kremla.

Ukraina wzywa do usunięcia Rosji z Rady Bezpieczeństwa ONZ

26.12.2022 17:32
Ukraina wzywa do usunięcia Rosji z Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie kraj ten może zgłaszać weto do jakiejkolwiek rezolucji Rady Bezpieczeństwa jako jej stały członek.

Kremlowski reżim balansuje na granicy szaleństwa i śmieszności

27.12.2022 09:50
Kremlowski reżim balansuje na granicy szaleństwa i śmieszności - oceniają rosyjscy komentatorzy niezależni. W ich ocenie, publiczne wypowiedzi Władimira Putina, Siergieja Ławrowa, Dmitrija Miedwiediewa i innych przedstawicieli moskiewskiego reżimu wskazują, że nie mają oni wiedzy na temat sytuacji na świecie.