X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Bezpieczeństwa ONZ

Znaczenie ONZ dla bezpieczeństwa światowego

- Tematem przewodnim wystąpienia Prezydenta RP będzie wizja pozytywnego multilateralizmu związanego z budowaniem realnej wspólnoty międzynarodowej, opartej na suwerennej równości państw – tak Krzysztof Szczerski Szef gabinetu prezydenta mówił o przewodnim temacie wystąpienia Andrzeja Dudy na forum ONZ. W polskim Radiu 24 komentarz dra Pawła Kowalskiego z SWPS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ

W ramach Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Stany Zjednoczone organizują posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ nt. nierozpowszechniania broni atomowej oraz Iranu. Prezydent Andrzej Duda weźmie w nim udział - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. - Polska może moderować dyskusję na forum organu, który jest kluczowy jeśli chodzi o zapewnianie pokoju i bezpieczeństwa w skali świata - mowił w Polskim Radiu 24 dr Grzegorz Gil, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ONZ Rada Bezpieczeństwa ONZ Andrzej Duda

Publicysta o wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy w ONZ

Podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda przewodniczył posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Podczas swojego przemówienia dotyczącego przestrzegania prawa międzynarodowego prezydent poruszył m.in. wątek katastrofy smoleńskiej i konfliktu na Ukrainie. Wizytę prezydenta Dudy w USA komentował w audycji Gorący Temat Maciej Kożuszek z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda USA ONZ prezydent Rada Bezpieczeństwa ONZ Stany Zjednoczone Biały Dom

Prezydent w USA. "Trzeba mówić o polskich sprawach"

Prezydent Andrzej Duda przewodniczył w Nowym Jorku otwartej debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa. W swoim wystąpieniu prezydent poruszył też kwestie katastrofy w Smoleńsku i reparacji wojennych. Przemówienie Andrzeja Dudy i wydźwięk jego wizyty w USA ocenili goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Rada Bezpieczeństwa ONZ USA Krzysztof Łapiński Jacek Sasin Andrzej Halicki Jarosław Kalinowski Paweł Rabiej Grzegorz Długi

Andrzej Duda w USA. Komentarze ekspertów

Andrzej Duda przewodniczył w Nowym Jorku otwartej debacie Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa. W swoim wystąpieniu prezydent poruszył m.in. kwestię katastrofy smoleńskiej. W Polskim Radiu 24 komentarze prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i prof. Bogdana Szklarskiego, amerykanisty z Ośrodka Studiów Amerykańskich.
Zobacz więcej na temat:  Nowy Jork Andrzej Duda prezydent USA Rada Bezpieczeństwa ONZ katastrofa smoleńska