Redakcja Polska

Włosko-Polskie Forum Aerospace. Rozmowy o współpracy w sektorze lotniczym i kosmicznym

22.11.2023 13:28
Trzecia edycja Włosko-Polskiego Forum Aerospace w Warszawie zgromadziła przedstawicieli sektorów biznesowego, naukowego i obronnego z obu krajów.
Audio
  • Elisabetta Caprino o Włosko-Polskim Forum Aerospace. Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Eurofighter Typhoon
Eurofighter TyphoonPeter Gronemann, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Ambasada Włoch w Polsce wraz z Włoską Izbą Handlowo-Przemysłową w Polsce i Włoską Agencją Handlową zaprosiły aktualnych, a także potencjalnych przyszłych partnerów do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń roku sektora lotniczo-kosmicznego - Włosko-Polskim Forum Aerospace.

Konferencja wraz z częścią networkingową to okazja do zdobycia informacji oraz dyskusji na temat możliwości modernizacji polskich sił zbrojnych oraz rozwoju technologicznego branży, wynikających ze współpracy włosko-polskiej. W ramach paneli dyskutowano o możliwościach wzmocnienia polskich sił powietrznych, a także o współpracy w sektorze dronów, czy podboju kosmosu.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest jedna z wiodących na świecie firm lotniczo-kosmicznych, zbrojeniowych i elektronicznych - Leonardo, uczestnik programu europejskiego myśliwca Eurofighter Typhoon, a także właściciel "PZL-świdnik".

Partnerami wydarzenia są także Sieć Badawcza Łukasiewicz i Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego.

Z Elisabettą Caprino, Sekretarz Generalną Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce, rozmawiał Przemysław Pawełek.

Intel zbuduje fabrykę mikroprocesorów. Największa w historii bezpośrednia inwestycja zagraniczna w Polsce

18.11.2023 09:00
W okolicach Wrocławia gigant technologiczny z Doliny Krzemowej zainwestuje blisko 20 mld zł w Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. To największa w historii bezpośrednia inwestycja zagraniczna w Polsce.

Jest zgoda KE na 5 mld euro zaliczki dla Polski ze zmienionego Krajowego Planu Odbudowy

21.11.2023 11:35
Jest zgoda Komisji Europejskiej na 5 miliardów euro zaliczki dla Polski z unijnego programu wspierającego politykę energetyczną, wchodzącego w skład Krajowego Planu Odbudowy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że zakończyła się procedura pisemna zatwierdzająca przyznanie zaliczki. Dziś po południu oficjalnie ogłosi to Komisja Europejska po spotkaniu w Strasburgu unijnych komisarzy.

Ministerstwo Rozwoju zachęca polskie firmy do współpracy z NATO

21.11.2023 15:30
Ministerstwo Rozwoju i Technologii zachęca polskie firmy do nawiązania współpracy z NATO. W siedzibie resortu odbywa się konferencja "Polish Industry Day 2023" poświęcona tematowi realizacji zamówień dla poszczególnych agencji Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Co drugi ukraiński startup wybiera Polskę jako swoją lokalizację

22.11.2023 13:52
59% ukraińskich startupów relokujących się z Ukrainy wybiera Polskę - wynika z najnowszego raportu Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB). Badanie skupia się na roli startupów i instytucji otoczenia biznesu w przyszłej odbudowie Ukrainy.