X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska misja medyczna rozpoczyna działania w Chicago

24.04.2020 09:13
Polska misja medyczna dotarła do Chicago. Dziś ma rozpocząć działania na miejscu. Medycy przez dziewięć dni będą współpracować z Amerykanami, wymieniając się wiedzą na temat walki z koronawirusem.
Audio
  • Polska misja medyczna dotarła do Chicago. Dziś ma rozpocząć działania na miejscu. Materiał Piotra Orłowskiego (IAR)
Członkowie misji tuż przed odlotem do Chicago
Członkowie misji tuż przed odlotem do ChicagoPAP/Leszek Szymański

Polska misja dotarła do Chicago na pokładzie rządowego embraera. Na lotnisku Midway została powitana między innymi przez przedstawicieli amerykańskiej Gwardii Narodowej. - Jesteśmy podekscytowani w związku z wizytą zespołu polskich lekarzy. Ich wiedza i umiejętności pozwolą nam zrozumieć specyfikę pracy oraz technikę działań, nabyte przez nich podczas misji we Włoszech - powiedział Polskiemu Radiu generał Richard Neely, komandor Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Posłuchaj
03:28 Misja_w_Chicago_PR_zagranica.mp3 Polska misja doświadczona w walce z koronawirusem, jest już w Stanach Zjednoczonych. Nasi medycy w Chicago przez ponad tydzień będą współpracować z amerykańskimi lekarzami. Pobyt wojskowych za oceanem ma charakter edukacyjny. Z uczestnikami misji tuż po lądowaniu w USA, rozmawiał Piotr Orłowski.

 

Polscy medycy mają przez ponad tydzień uczestniczyć w spotkaniach z Amerykanami. Mają one mieć formę zarówno planowania organizacyjnego, jak i działań klinicznych. - Będziemy poszukiwać optymalnych dróg zwalczania COVID-19 - mówił kapitan Jacek Siewiera - przewodniczący misji.

Wizyta polskich lekarzy w Chicago odbywa się w ramach partnerstwa Polskich Sił Zbrojnych i Gwardii Narodowej stanu Illinois. Ta współpraca wojskowa trwa od niemal 27 lat.


IAR/dad

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Straż pożarna, wojsko i policja walczą z ogniem

23.04.2020 15:31
Pół tysiąca strażaków gasi pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski powiedział, że choć sytuacja jest opanowana, to są miejsca, w których ogień może znów wybuchnąć.

Szybkie testy wykrywające koronawirusa. Polscy eksperci sprawdzają ich wiarygodność

23.04.2020 16:12
- Badanie tzw. szybkim testem antygenowym polega na wykrywaniu białek koronawirusa w wymazie pobranym z nosa i gardła – mówi dr Paweł Grzesiowski. To trzeci rodzaj badań diagnostycznych w chorobie COVID-19, jednak wciąż nie znana jest czułość ani swoistość testów sprowadzonych do Polski.

Akcja Polonia4Neighbours. Ważna i niezwykle potrzebna inicjatywa MSZ

24.04.2020 09:20
– Ten nadzwyczajny czas wymaga od nas nadzwyczajnych postaw i działań. Potrzebujemy szczególnej solidarności społecznej i pomagania sobie nawzajem – powiedział wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk dziękując Polonii na świecie za zaangażowanie w akcję „Polonia4Neighbours”. W rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy polityk zapewnił, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych – w ramach środków polonijnych - wspiera  działania oraz aktywność Polonii polegającą na samoorganizacji i solidarności społecznej w środowiskach lokalnych, które służą przeciwdziałaniu oraz zwalczaniu pandemii koronawirusa.