Polskie Radio
Section05
Biebrza

"To przeszło moje oczekiwania". Burmistrz gminy Goniądz o pomocy przy gaszeniu pożaru w BPN

- Początkowo pożar staraliśmy się poskromić własnymi środkami. Jego siła była jednak tak wielka, że trzeb było sięgnąć po Państwową Straż Pożarną. W akcji gaśniczej brało udział ok. 1500 ochotników i strażaków zawodowych. Płonąca powierzchnia była trzecią co do wielkości w historii Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Dudkiewicz, burmistrz gminy Goniądz, którą dotknął pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Zobacz więcej na temat:  Biebrza pożar parki narodowe

"Bezpieczna Jedynka": strażacy w czasie pandemii i walki z żywiołem w Biebrzańskim PN

Strażacy - bohaterowie, którzy każdego dnia służby dbają o nasze bezpieczeństwo. W obliczu walki z ogniem w Biebrzańskim Parku Narodowym i z wciąż panującym stanem epidemii Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski przyjrzeli się pracy strażaków zawodowych i ochotników, przybliżając ich codzienne zmagania na rzecz innych.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna Biebrza Patryk Kuniszewicz Patryk Michalski

"Obszar objęty pożarem się nie powiększa". Trwa walka z żywiołem w Biebrzańskim Parku Narodowym

Straż pożarna na bieżąco informuje o sytuacji w Biebrzańskim Parku Narodowym. - Nie powiększa się obszar objęty pożarem - powiedział rzecznik PSP w Białymstoku Tomasz Gierasimiuk. W nocy teren w newralgicznych miejscach ma być dozorowany przez strażaków. Będzie też prowadzony monitoring z użyciem dronów i helikoptera.
Zobacz więcej na temat:  Biebrza Podlasie regiony POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna