X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sukces akcji „Zaszczep się w majówkę”. Duża frekwencja i zainteresowanie

04.05.2021 12:57
Podczas majowego przedłużonego weekendu w 16. miastach wojewódzkich można było się zaszczepić przeciw COVID19, potrzebne było tylko e-skierowanie.
Audio
  • Zaszczep się w majówkę - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Foto: Rana Mudassar/ Shutterstock

Chętni do zaczepienia stali w długich kolejkach. W mobilnych punktach osoby posiadające e-skierowanie mogły zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. W samej Warszawie podczas akcji "Zaszczep się w majówkę" zaszczepiono ok. 3,5 tys. osób.

"Przekroczyliśmy liczbę 12 milionów szczepień przeciwko COVID-19" - poinformował na Twitterze szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Minister zapowiedział, że duża część mobilnych punktów szczepień, uruchomionych w majówkę, zostanie później wykorzystana w powiatach z najmniejszą liczbą punktów szczepień i w których terminy oczekiwania na szczepienia są najdłuższe.

Po majówce rejestracja kolejnych roczników jest kontynuowana. Rząd zapowiada, że do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18 lat będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła zarejestrować się na szczepienie.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, jest ponad 3,1 mln osób – wynika z informacji zamieszonej we wtorek na rządowej stronie poświęconej szczepieniom. Pierwszą dawkę otrzymało 9 018 412 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 42 552.

IAR/ep

 

 

Zobacz więcej na temat: COVID-19 pandemia szczepienia

Komisja Europejska: Polska oficjalnie złożyła Krajowy Plan Odbudowy

04.05.2021 08:33
Przewodnicząca Komisji Europejskiej potwierdziła, że otrzymała z Polski Krajowy Plan, który zostanie sfinansowany z unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen napisała na Twitterze, że plan koncentruje się na kluczowych obszarach dla gospodarki - innowacyjności, przedsiębiorczości i reformie rynku pracy, transformacji ekologicznej i cyfrowej, ekologicznym transporcie i wzmocnieniu systemu opieki zdrowotnej.

Czeskie media: wicepremier chciał zataić informacje o Vrbieticach

04.05.2021 13:43
Czeski wicepremier Jan Hamaczek chciał zataić informacje o udziale rosyjskich służb w wybuchach we Vrbieticach - podał portal Seznam Zpravy. Według dziennikarzy, Hamaczek zamierzał negocjować na ten temat z Rosjanami.

Niezwykła więź łącząca Polskę i Szwajcarię. Trzeciomajowe uroczystości na Zamku Raperswilskim

04.05.2021 13:22
230 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja świętowano w Szwajcarii w szczególny sposób, nawiązujący do ponad 150-letniej tradycji obecności polskiego ducha wolności nad Jeziorem Zuryskim.