X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś nie skorzysta z propozycji polskiej pomocy dla migrantów

06.10.2021 16:24
Białoruskie władze nie skorzystają z polskiej oferty przekazania pomocy humanitarnej dla migrantów przebywających na polsko-białoruskiej granicy. Rzecznik białoruskiego ministerstwa spraw zagranicznych Anatolij Hłaz - odpowiadając na pytanie rosyjskiej agencji RIA Nowosti - powiedział, że z Białorusi nikt o taką pomoc humanitarną nie prosił i dodał, że "nie ma takiej potrzeby". Zaznaczył, że strona polska sama może wykorzystać taką pomoc "zgodnie z przeznaczeniem". Powiedział również, że Polska może udzielić pomocy humanitarnej sąsiedniej Litwie.
Nielegalni imigranci na terytorium Białorusi
Nielegalni imigranci na terytorium Białorusitwitter.com/@Straz_Graniczna

Wczoraj polskie MSZ i Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych podjęły decyzję, aby udzielić pomocy humanitarnej Białorusi w związku z rosnącą liczbą migrantów z Bliskiego Wschodu w tym kraju.

Marcin Przydacz powiedział, że Polska jest gotowa pomóc migrantom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Wskazał, że choć Polska nie odpowiada za kryzys wywołany przez władze w Mińsku, to jest państwem demokratycznym, opartym na wartościach, i dlatego chce wykazać się gotowością do niesienia pomocy humanitarnej.

Wiceminister Przydacz powiedział, że ciężarówki z pomocą są przygotowane do wyjazdu w każdej chwili, a Polska może dostarczyć wszelki potrzebny sprzęt, o jaki poprosi Białoruś.


IAR/dad

Kongres 590. Dezinformacja będzie narastać

06.10.2021 10:32
Dezinformacja oraz ilość nieprawdziwych informacji będzie rosła - przekonywali paneliści podczas Kongresu 590. Wskazywali m.in., że coraz częściej żyjemy w subiektywnych bańkach, które wpływają na odbiór świata, przez co możemy być bardziej podatni na dezinformację.

Premier Mateusz Morawiecki dla "WirtschaftsWoche": polexit to fake news

06.10.2021 11:01
Polska chce zacieśniać więzi gospodarcze z krajami Unii Europejskiej, a temat polexitu to fake news - mówi premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika gospodarczego "WirtschaftsWoche".

Joe Biden zaproszony do Warszawy. Kiedy wizyta prezydenta USA w Polsce?

06.10.2021 15:43
Rozmawiamy ze stroną amerykańską o tym, czy i kiedy mogłoby dojść do wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce, a także o udziale Andrzeja Dudy w światowym szczycie demokracji - poinformował w środę szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.