Redakcja Polska

Służby Putina zablokowały w Rosji strony Polskiego Radia dla Zagranicy

25.04.2022 20:52
Służby podległe Putinowi zablokowały w Rosji strony internetowe Polskiego Radia. Chodzi o treści publikowane przez Sekcję Rosyjską Polskiego Radia dla Zagranicy, dotyczące inwazji na Ukrainę.
Dostęp użytkowników internetu w Federacji Rosyjskiej do strony Sekcji Rosyjskiej Polskiego Radia dla Zagranicy został zablokowany
Dostęp użytkowników internetu w Federacji Rosyjskiej do strony Sekcji Rosyjskiej Polskiego Radia dla Zagranicy został zablokowanyPhotoJuli86/Shutterstock & polskieradio.pl

Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt wyjaśnił IAR-owi, że Roskomnadzor żądał od Sekcji Rosyjskiej usunięcia publikacji na temat strat Rosji w wojnie z Ukrainą.

Andrzej Rybałt: Moskwie nie spodobała się prawda dotycząca wojny

- Organom podległym Putinowi nie podobała się prawda, o której codziennie informuje Sekcja Rosyjska Polskiego Radia dla Zagranicy. Chodziło o liczbę ofiar wśród składu osobowego armii Putina na terytorium Ukrainy - poinformował.

- Podaliśmy, weryfikując tę informację w wielu źródłach, również ukraińskich, ile tak naprawdę zginęło osób na początku działań zbrojnych na Ukrainie - dodał.

Polskie Radio dla Zagranicy nie odpowiedziało na żądania Roskomnadzoru - uznało, że może to być rodzaj ukrytej prowokacji ze strony rosyjskiej rządowej agencji.

Rosyjskojęzyczne treści wciąż dostępne na Ukrainie i Białorusi

Andrzej Rybałt dodał, że audycje Polskiego Radia dla Zagranicy tworzone w języku rosyjskim nadal są dostępne, na falach średnich, na Ukrainie czy Białorusi.


IAR/ho

Sekretarz obrony USA: wierzymy, że Ukraina wygra, jeżeli będzie miała odpowiednie wsparcie

25.04.2022 12:27
- Pierwszym elementem zwycięstwa jest sama wiara w zwycięstwo i to się udało. Wierzymy, że Ukraina wygra wojnę z Rosją, jeżeli będzie miała odpowiednie wsparcie i wyposażenie - powiedział minister obrony USA Lloyd Austin w poniedziałek po powrocie z Kijowa.

Rozmowa szefów dyplomacji Polski i USA. Tematem - wojna na Ukrainie

25.04.2022 13:41
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau rozmawiał telefonicznie z sekretarzem stanu USA Antonym Blinkenem. W trakcie rozmowy sekretarz Blinken poinformował o rezultatach swojej wizyty w Kijowie - przekazał na Twitterze resort dyplomacji.

Rosyjskie bestialstwo nie zna granic? SBU: Rosjanie umyślnie ostrzeliwują dzieci wracające ze szkół

25.04.2022 15:08
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała w poniedziałek na Facebooku kolejną przechwyconą rozmowę rosyjskich wojskowych. W nagraniu dowódca batalionu rozpoznania wydaje żołnierzowi rozkaz ostrzelania grupy dzieci wracających ze szkoły. "Bądź odważny" - mówi rosyjski oficer.