Redakcja Polska

Była ambasador USA: Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za pomoc ukraińskim uchodźcom

05.05.2022 13:15
Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za pomoc ukraińskim uchodźcom - powiedziała była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w odpowiedzi na pytanie polonijnego Radia Rampa o to, jak odbiera polskie zaangażowanie w pomoc Ukraińcom uciekającym z kraju przed rosyjskimi wojskami.
Georgette Mosbacher
Georgette MosbacherPAP/Wojciech Olkuśnik

Georgette Mosbacher podkreśliła w udzielonym komentarzu, że ukraińscy uchodźcy nie trafiają do obozów, ale trafiają do polskich domów.

"To mówi wszystko o polskim charakterze" - skwitowała była ambasador.

W wywiadzie udzielonym w marcu bieżącego roku Interii Georgette Mosbacher stwierdziła też m.in., że "Polska jest dzisiaj najważniejszym państwem regionu, które koordynuje politykę humanitarną oraz transport broni na Ukrainę. Jesteście w pełnym tego słowa znaczeniu wschodnią flanką NATO - kluczowym elementem architektury bezpieczeństwa kontynentu".Od początku wojny funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 3,138 mln osób - poinformowała w środę Straż Graniczna.

PAP/PP

Andrzej Sadoś: coraz więcej krajów popiera Polskę w sprawie sankcji wobec Rosji

04.05.2022 18:00
W szóstym pakiecie sankcji nie ma propozycji wstrzymania importu błękitnego paliwa, ale coraz więcej państw ten postulat popiera.

Ruszają ćwiczenia wojskowe "Żelazny Wilk 2022". Celem wzmocnienie bezpieczeństwa w regionie

05.05.2022 09:44
Na Litwie rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem "Żelazny Wilk 2022". Będą one ściśle związane z manewrami "Swift Response", które organizują w Europie wojska Stanów Zjednoczonych.

Nowy pakiet sankcji UE. Na czarnej liście patriarcha Cyryl i rodzina rzecznika Kremla

05.05.2022 10:59
Ponad 50 osób i kilkanaście firm z Rosji zostało wpisanych na czarną listę sankcyjną przez Komisję Europejską - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. To element szóstego unijnego pakietu restrykcji, w którym znajduje się też propozycja odroczonego w czasie embarga na import ropy.