Redakcja Polska

Trwają rosyjskie ostrzały rakietowe w Odessie

10.05.2022 11:22
Rosja intensyfikuje rakietowe ataki na Odessę i obwód odeski. Od wczoraj spadło tam kilkanaście rakiet. Niszczyły one obiekty infrastruktury wojskowej i cywilnej. Jedna osoba nie żyje.
Audio
Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu w Odessie - jeden z symboli miasta - za ciężką barykadą z napisem Odesa jest Ukrainą
Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu w Odessie - jeden z symboli miasta - za ciężką barykadą z napisem "Odesa jest Ukrainą!"Fot.: EPA/SEDAT SUNA

Jak powiedział rzecznik cywilno-wojskowej administracji obwodu odeskiego Serhij Bratczuk, od wczoraj na miasto spadło 7 rakiet, kolejne 7 na obwód odeski. Jak zaznacza rzecznik, wciąż bardzo wysokie jest niebezpieczeństwo ataków rakietowych pociskami różnego typu. Rosjanie dokonują ostrzałów z terytorium okupowanego Krymu, ale w ostatnich dniach coraz częściej wykorzystują też lotnictwo – wyjaśnia Serhij Bratczuk.

Rakiety trafiają m.in. w obiekty cywilne, zniszczone zostało centrum handlowe w Odessie. Jak podkreśla Serhij Bratczuk, praktycznie przestało ono istnieć.

W wyniku ataków rakietowych w ciągu ostatniej doby w Odessie zginęła 1 osoba, 5 zostało rannych.

IAR/ep

Zobacz więcej na temat: wojna na Ukrainie Rosja Odessa

Jill Biden z niezapowiedzianą wizytą na Ukrainie

08.05.2022 16:45
Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych odwiedziła szkołę, służącą obecnie za schron, spotkała się z ukraińską pierwszą damą Ołeną Zełenską i wyraziła poparcie narodu Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy.

Ambasador Rosji oblany czerwoną substancją przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich. Jest komentarz szefa polskiego MSZ

09.05.2022 14:49
Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą przez nieznanych sprawców przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie, gdzie delegacja ambasady Rosji przyjechała z wieńcem. W tym czasie odbywała się tam demonstracja przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę. 

Wicepremier Ukrainy Julia Swyrydenko: rozmawialiśmy o rozwiązaniach strategicznych na najbliższe lata

09.05.2022 17:09
Wicepremier i minister gospodarki  Ukrainy Julia Swyrydenko powiedziała, że dzisiejsze spotkanie w Warszawie w ramach Polsko-Ukraińskiego Forum Energetycznego służyło omówieniu pilnych potrzeb w związku z kryzysem paliwowym, w tym omówieniu tras logistycznych i poprawnej współpracy z portami