Redakcja Polska

Białoruskie samoloty przystosowane do przenoszenia broni jądrowej

26.08.2022 13:46
Białoruskie bombowce zostały przystosowane do przenoszenia broni jądrowej. Poinformował o tym Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że decyzja w tej sprawie zapadła podczas jednego ze spotkań z Władimirem Putinem.
Samolot bojowy SU-24
Samolot bojowy SU-24Autorstwa Fasttailwind/shutterstock

Łukaszenka stwierdził, że jest zdolny zareagować na zagrożenie ze strony Zachodu. Powiedział: "My z Putinem kiedyś oświadczyliśmy, że przystosujemy samoloty białoruskie SU-24, żeby mogły przenosić broń jądrową. Wszystko jest gotowe".

Na terytorium Białorusi stacjonują wojska rosyjskie. W lutym uderzyły na Ukrainę. Następnie wróciły na Białoruś. Samoloty rosyjskie prowadzą misje bojowe z terytorium Białorusi.


IAR/dad

Gazociąg Polska - Słowacja jest gotowy do przesyłu komercyjnego

26.08.2022 12:04
Oddano do użytku gazociąg międzysystemowy Polska-Słowacja. To połączenie, którym gaz będzie można przesyłać w jedną i drugą stronę. W uroczystości biorą udział szefowie rządów obu krajów - Mateusz Morawiecki i Eduar Heger.

"To nie jest wojna tylko Putina". Grupa ponad 50 europosłów chce zakazu wizowego dla Rosjan

26.08.2022 12:26
Grupa ponad 50 eurodeputowanych zaapelowała o wprowadzenie unijnego zakazu wydawania wiz turystycznych dla Rosjan. Pod listem do liderów europejskich instytucji podpisało się 13 polskich europosłów - Jerzy Buzek, Witold Waszczykowski, Adam Jarubas, Beata Kempa, Marek Balt, Kosma Złotowski, Zdzisław Krasnodębski, Andrzej Halicki, Jacek Saryusz-Wolski, Zbigniew Kuźmiuk, Dominik Tarczyński, Łukasz Kohut i Anna Zalewska. Kilka dni wcześniej swój apel w tej sprawie opublikowała europosłanka Anna Fotyga. Szczegóły zna brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.