Redakcja Polska

Polskie wsparcie dla Ukrainy. Zdecydowana większość badanych dobrze ocenia politykę rządu

19.02.2023 11:13
80,4 proc. badanych dobrze ocenia politykę rządu na arenie międzynarodowej ws. wsparcia Ukrainy - wynika z sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 11 proc. respondentów jest przeciwnego zdania.
Polska przekazała Ukrainie m.in. armatohaubice Krab
Polska przekazała Ukrainie m.in. armatohaubice KrabMON/RP

W badaniu zapytano ankietowanych, jak oceniają "politykę i działania rządu PiS na arenie międzynarodowej ws. wsparcia dla Ukrainy i pomocy jej w osiągnięciu wygranej w wojnie z Rosją".

80,4 proc. ankietowanych ma w tej sprawie dobre zdanie. Z tego 32,5 proc. ocenia postawę gabinetu Mateusza Morawieckiego "zdecydowanie dobrze", a niemal połowa wszystkich badanych, 47,9 proc., "raczej dobrze".

Odmiennego zdania jest 11,1 proc. ankietowanych. 9,2 proc. uważa, że PiS zachowuje się w tej sprawie "raczej źle", a jedynie 1,9 proc. stwierdziło, że te działania należy ocenić "zdecydowanie źle".

8,5 proc. ankietowanych osób nie potrafiło wyrazić swojego zdania.

"Tak jednoznaczne wyniki sondażu zdarzają się niezwykle rzadko, co pokazuje też, jakim poparciem cieszy się budowanie koalicji przeciwko rosyjskiemu najeźdźcy. A polski rząd odegrał w tym niewątpliwie jedną z najważniejszych ról. Również dlatego w najbliższy wtorek przylatuje do Warszawy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden" - zaznaczył portal.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-5 lutego metodą CAWI&CATI 50/50.


PAP/dad

Pomoc z Polski dla mieszkańców Żytomierza. Skorzystają też polskie rodziny

18.02.2023 18:08
Do Żytomierza dotarł kolejny transport żywności i pakietów medycznych od Fundacji "Dziękujemy za wolność" współpracującej z ukraińskimi organizacjami społecznymi. Pomoc trafi m.in. do polskich rodzin, które od dawna żyją w tym mieście.

Londyn będzie wspierać bezpieczeństwo Polski. Ważna deklaracja Rishiego Sunaka

18.02.2023 18:58
Brytyjski premier Rishi Sunak zobowiązał się wobec szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego do dalszego wspierania bezpieczeństwa Polski - wynika z komunikatu wydanego przez Downing Street po spotkaniu szefów rządów. Obaj premierzy wyrazili też zadowolenie ze ścisłej współpracy między krajami - przekazano.

Wizyta prezydenta USA w Polsce. Światowe media: Biden odwiedza kluczowego sojusznika w NATO

19.02.2023 10:33
Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Polskę, kluczowego sojusznika Stanów Zjednoczonych w ramach NATO, kraju, w którym stacjonują tysiące amerykańskich żołnierzy, i który stanowi centrum transferów broni z Zachodu na Ukrainę - informuje amerykańska stacja CNN.