Redakcja Polska

Wybuch paniki w Seulu. Wśród ofiar są Polacy? Jest odpowiedź MSZ

30.10.2022 08:21
- Jak dotąd nie ma informacji o Polakach, którzy ucierpieli lub mogliby ucierpieć w wyniku wybuchu paniki w Seulu - przekazał w sobotę wieczorem rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Zapewnił, że resort monitoruje sytuację na miejscu.
Rzecznik MSZ przekazał, że nie ma informacji, by polscy obywatele ucierpieli w wyniku wybuchu paniki w Seulu
Rzecznik MSZ przekazał, że nie ma informacji, by polscy obywatele ucierpieli w wyniku wybuchu paniki w SeuluPAP/EPA/JEON HEON-KYUN

Rzecznik MSZ przekazał, że resort dyplomacji jest w stałym kontakcie z konsulem w Seulu.

- Jak dotąd nie ma informacji o Polakach, którzy ucierpieli lub mogliby ucierpieć w ostatnich wydarzeniach w Seulu i nic nie wskazuje na to, by miało to się zmienić. Jednak stale monitorujemy sytuację na miejscu - powiedział Łukasz Jasina.

Zaznaczył, że MSZ zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy podróżujący zgłaszają swój wyjazd w aplikacji Odyseusz. Jak dodał, resort zaleca rodzinom osób, które wyjechały do Seulu, by skontaktowały się z bliskimi i w razie jakichkolwiek wątpliwości informowały Centrum Operacyjne MSZ.

Tragedia w Seulu. Ogrom ofiar i rannych

Do co najmniej 151 wzrosła liczba ludzi stratowanych na śmierć w tłumie podczas obchodów Hallowen w Seulu. Wcześniej agencja Reutera poinformowała, że liczba zabitych w zabawie z okazji Halloween w Seulu w Korei Południowej wzrosła do 146, 150 osób jest rannych. Wcześniej informowano o 120 ofiarach. Ponadto miejscowe władze podały, że spośród 150 osób rannych, niektórzy są w stanie ciężkim.

Wśród ofiar i rannych są cudzoziemcy. Służby medyczne informują o dużej liczbie poszkodowanych młodych kobiet pomiędzy 20. a 30. rokiem życia.

Zabawa odbywała się w rozrywkowej dzielnicy Seulu, Itaewon, gdzie tłum stratował ludzi tłoczących się w wąskiej uliczce. Według władz brało w niej udział około 100 tysięcy osób.


PAP/ho

Ambasador RP w Rosji oddał hołd ofiarom stalinowskich represji

29.10.2022 09:48
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski wraz z pracownikami i współpracownikami „Memoriału” oddał hołd ofiarom stalinowskich represji.

Po rozmowach w Waszyngtonie czas na Seul. Wicepremier Jacek Sasin leci do Korei Południowej

29.10.2022 13:40
Polityk, który jest ministrem aktywów państwowych ma na miejscu rozmawiać na temat bezpieczeństwa energetycznego. Chodzi o budowę elektrowni atomowej w Polsce.

Dyplomaci z Ambasady RP w Berlinie odwiedzają groby zasłużonych Polaków

29.10.2022 12:23
Z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych Ambasada RP zainaugurowała, na Parkfriedhof Marzahn, odwiedziny grobów zasłużonych Polaków i ofiar niemieckiej III Rzeszy - poinformował wicekonsul Adam Borkowski.

Premier Mateusz Morawiecki powołał Arkadiusza Mularczyka na wiceministra spraw zagranicznych

29.10.2022 18:46
"Arkadiusz Mularczyk został mianowany nowym sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Życzymy powodzenia w realizacji powierzonych Mu zadań i owocnej pracy na rzecz umacniania pozycji Polski na arenie międzynarodowej"- napisano na Twitterze MSZ