Redakcja Polska

Putin odwiedza okupowane tereny Ukrainy? "Masowy morderca cieszy oczy zbrodniami wojennymi"

18.04.2023 13:57
Władimir Putin jest autorem masowych morderstw. Odwiedza tereny okupowane, by cieszyć się dokonanymi tam zbrodniami - stwierdził Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, komentując twierdzenia Kremla, iż Putin był w obwodzie chersońskim i ługańskim.
Putin miał odwiedzić okupowane przez Rosjan ziemie ukraińskie. Informacje Kremla skomentował doradca prezydenta Ukrainy
Putin miał odwiedzić okupowane przez Rosjan ziemie ukraińskie. Informacje Kremla skomentował doradca prezydenta UkrainyPAP/EPA/KREMLIN.RU/HANDOUT

W komentarzu zamieszczonym we wtorek na Twitterze Mychajło Podolak oświadczył, że rok temu "świat czekał na oświadczenia Putina, na to co zrobi i powie", a teraz "jest to obojętne, nie ma już takiego aktora politycznego".

Dodał następnie: "jest natomiast „podróż specjalna” autora masowych morderstw po okupowanych i zniszczonych terytoriach, by na koniec nacieszyć się zbrodniami (popełnionymi przez) „swoich”".

Mychajło Podolak odniósł się w ten sposób do rozpowszechnionych przez Kreml informacji, iż dyktator był w Heniczesku, w okupowanej przez wojska rosyjskie części obwodu chersońskiego na południu Ukrainy, a także na terenie tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL). Heniczesk leży około 40 km od anektowanego Krymu.

Według twierdzeń Kremla Putin spotkał się z wojskowymi dowodzącymi inwazją na Ukrainę: Olegiem Makarewiczem, Michaiłem Tieplinskim i Aleksandrem Łapinem. Niezależne media rosyjskie uważają, że nagranie Kremla zostało zmanipulowane - ze słów Putina o Wielkanocy w pierwszej wersji nagrania wycięte zostało słowo "będzie", co sugeruje, iż domniemana podróż nastąpiła przed 16 kwietnia, czyli terminem tegorocznej Wielkanocy we wschodnim obrządku.


PAP/IAR/dad

Brytyjskie i niemieckie myśliwce przechwyciły nad Bałtykiem trzy samoloty rosyjskie

18.04.2023 11:57
Stacjonujące w Estonii myśliwce Typhoon sił powietrznych Wielkiej Brytanii i Niemiec przechwyciły i odeskortowały trzy samoloty rosyjskie przelatujące nad Zatoką Fińską i Morzem Bałtyckim - poinformowała estońska telewizja ERR.

Ruszyła budowa zapory elektronicznej na granicy polsko-rosyjskiej. "Jest niesłychanie nowoczesna"

18.04.2023 12:21
Minister Mariusz Kamiński poinformował o rozpoczęciu budowy bariery elektronicznej wzdłuż polskiej granicy z Rosją. Potrwa ona do 30 września tego roku i obejmie cały lądowy pas graniczny o długości 199 km.

Sekretarz PiS o katastrofie Tu-154M: samoloty z prezydentami nie spadają przypadkowo

18.04.2023 13:55
W przypadku katastrofy samolotu Tu-154M w 2010 roku pod Smoleńskiem nikt nie jest na tyle naiwny i jest w Polakach przekonanie, że samoloty z prezydentami nie spadają przypadkowo - mówił we wtorek w Studiu PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.