Polskie Radio
Section05
Krzysztof Sobolewski

Komisja ds. rosyjskich wpływów. Sobolewski: powinna zacząć działać na przełomie stycznia i lutego

Krzysztof Sobolewski w Programie 1 Polskiego Radia wyraził nadzieję, że komisja weryfikacyjna ds. rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski "zacznie funkcjonować na przełomie stycznia i lutego". Sekretarz generalny PiS odnosił się do pomysłu, który najpierw zapowiedział prezes partii rządzącej, a posłowie PiS już złożyli w tej sprawie projekt ustawy w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka Krzysztof Sobolewski PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Nie jesteśmy ulubieńcami KE". Sobolewski o rzeczywistych powodach zwłoki w wypłacie Polsce środków z KPO

- Nie ma merytorycznych zastrzeżeń do KPO, są tylko polityczne. Działania ministra vel Sęka wg mnie idą w dobrym kierunku. Niedługo będziemy mogli powiedzieć, że Komisja Europejska otworzyła wreszcie oczy i zobaczyła, że prawdziwy wróg jest za naszą wschodnią granicą - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy PiS Krzysztof Sobolewski zjednoczona prawica

"Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli otrzymać pierwszą transzę". Sobolewski o środkach z KPO

- Mam nadzieję, że niedługo otrzymamy pierwszą transzę pieniędzy z KPO, ale główny strumień tych pieniędzy może popłynąć po wyborach parlamentarnych - mówił na antenie Radia Wrocław sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Program Odbudowy fundusze unijne Krzysztof Sobolewski szymon szynkowski vel sęk

Czemu PO i PSL nie informują o wpłatach na swoją działalność? PKW może nałożyć karę

Partie polityczne w Polsce, choć mają taki obowiązek, nie publikują w internecie informacji o tym, kto i ile wpłaca na wsparcie ich działalności - pisze portal i.pl. Wśród dużych ugrupowań robi to tylko PiS. Dyscyplinować ugrupowania powinna Państwowa Komisja Wyborcza, która może nakładać kary finansowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sachajko Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL lewica Konfederacja

Rosjanie ściągają uchodźców z Azji i Afryki? Sobolewski: wzmocnimy siły na granicy z Kaliningradem

- Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na odcinku granicy z Kaliningradem, być może wybudować podobne umocnienia graniczne, jakie są w tej chwili na odcinku polsko-białoruskim - mówił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Chodzi o to, aby wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja wojna na Ukrainie Krzysztof Sobolewski imigracja imigranci w Europie wojna 2022 uchodźcy służby i bezpieczeństwo

"Wiarygodność była na minus 1, a jest może zero". Sobolewski o wątku Napieralskiego w aferze taśmowej

- Będziemy oczekiwali wyjaśnień chyba w pierwszej kolejności od Donalda Tuska, który ten temat wywołał - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS. Mówił o zeznaniach Marcina W., które wskazują na jego związki z Grzegorzem Napieralskim z KO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa prokuratura Grzegorz Napieralski polityka Krzysztof Sobolewski