Polskie Radio
Section05
Krzysztof Sobolewski

Sobolewski: publikacja orzeczenia TK nastąpi jeszcze w tym tygodniu

- Pamiętamy, sprzed kilku lat, głośne hasła, żeby publikować [orzeczenie TK], a teraz ci sami ludzie krzyczą, by nie publikować. Z moich informacji wynika, że orzeczenie ws. aborcji będzie opublikowane w tym tygodniu - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, poseł PiS i sekretarz generalny tej partii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Sobolewski Stanisław Janecki aborcja społeczeństwo Polskie Radio 24

Sobolewski apeluje do części polityków: powstrzymajcie emocje, zanim skończy się to tragedią

- Apelujemy do części nieodpowiedzialnych polityków oraz części przedstawicieli mediów komercyjnych, aby powstrzymali emocje i eskalację tego, co wczoraj miało miejsce, bo doprowadzi to ostatecznie do tragedii - oświadczył szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  protest demonstracje Warszawa LGBT Kościół społeczeństwo Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość POLSKA aborcja

Krzysztof Sobolewski: powołanie Jarosława Kaczyńskiego to wzmocnienie dla rządu

- Dotychczasowe wygrane w wyborach parlamentarnych, samorządowych czy prezydenckich nie oznaczają, że wygra się następne, na to trzeba pracować, to jeden z elementów, by walczyć o mandat zaufania Polaków - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu zjednoczona prawica Mateusz Morawiecki Krzysztof Sobolewski Mirosław Skowron Jarosław Kaczyński polityka POLSKA

Sobolewski: to kwestia kilkunastu godzin, żeby wszystko ws. nowego-starego rządu było jasne

- Sądzę, że to kwestia kilkunastu godzin, być może, żeby wszystkie informacje w kwestii nowego-starego rządu i jego struktury oraz personalnych kwestii były jasne, ale o tym będzie informował premier - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Krzysztof Sobolewski PiS rząd rekonstrukcja rządu polityka

"Zagwarantowaliśmy wspólny start ZP w najbliższych wyborach". Sobolewski o umowie koalicyjnej

- W ramach umowy koalicyjnej zagwarantowaliśmy wspólny start w najbliższych wyborach samorządowych, europejskich i parlamentarnych wszystkich trzech ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę - przekazał szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Sobolewski zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Jarosław Gowin Zbigniew Ziobro Mateusz Morawiecki POLSKA

"Prezes PiS nie potrzebuje konsultować takich spraw z prezydentem". Sobolewski o rekonstrukcji rządu

- W sprawie wejścia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z tego, co wiem, konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą nie było - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. - Pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski polityka Andrzej Duda rekonstrukcja rządu POLSKA

Sobolewski: do końca tego tygodnia sytuacja Zjednoczonej Prawicy będzie jasna

- Dziś o 13 mamy spotkanie prezydium Komitetu Politycznego. Tam będziemy rozmawiać o tym, jakiej  odpowiedzi udzielił Zbigniew Ziobro na postawione przez nas warunki - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Sobolewski Eliza Olczyk polityka koalicja Sejm zjednoczona prawica POLSKA PiS Solidarna Polska Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński

"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

- Rozmowy o nowej umowie koalicyjnej zostały przerwane i nie ma planów, aby w najbliższym czasie miały być kontynuowane - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zapowiedział, że na dzisiejszym spotkaniu kierownictwa partii zostaną podjęte decyzje ws. przyszłości Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość ochrona zwierząt Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA polityka koalicja zjednoczona prawica Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina Sejm

Przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Sobolewski wskazuje możliwe scenariusze

- Konflikt w Zjednoczonej Prawicy nie jest skutkiem ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, to był jedynie katalizator, "papierek lakmusowy" sytuacji panującej w koalicji, to ostrzeżenie jak w przyszłości mogą zachować się nasi koalicjanci - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS zjednoczona prawica polityka Krzysztof Sobolewski koalicja Jarosław Kaczyński

"Samowolne ustawienie znaków w pasie drogowym". Sobolewski zawiadamia policję ws. tablic "Strefa wolna od LGBT"

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski zawiadomił we wtorek policję o możliwości popełnienia przez aktywistę Bartosza Staszewskiego wykroczenia polegającego na samowolnym ustawieniu znaków w pasach ruchu drogowego. Chodzi m.in. o tablice "Strefa wolna od LGBT".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krzysztof Sobolewski LGBT służby i bezpieczeństwo policja