Polskie Radio
Section05
obwód kaliningradzki

Straż Graniczna poszukuje kandydatów do służby. "Każdy znajdzie tu coś dla siebie"

- Możesz patrolować zieloną granicę przy użyciu samochodów terenowych, prowadzić kontrole na przejściach, być przewodnikiem psa służbowego, technikiem kryminalistyki czy funkcjonariuszem do zadań specjalnych - wylicza w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, który prowadzi nabór nowych funkcjonariuszy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna granica obwód kaliningradzki służby i bezpieczeństwo

TYLKO U NAS Budowa zapory na granicy z Rosją. Sprawdziliśmy, jak postępują prace

- Zapora, czy każdy inny element zabezpieczenia, to więcej czasu na reakcję. Dzięki temu szybciej możemy złapać sprawców nielegalnego przekroczenia granicy - mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik Warmińsko-Mazurskiego oddziału Straży Granicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż graniczna obwód kaliningradzki Rosja wojna na Ukrainie służby i bezpieczeństwo

"Bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze". Poseł Nowej Lewicy chwali budowę zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim

Wiesław Szczepański, szef Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z Nowej Lewicy, ostrzegał w Programie 3 Polskiego Radia, że na granicy z obwodem kaliningradzkim może dojść do powtórki wydarzeń z granicy z Białorusią, gdzie przez wiele miesięcy reżim Alaksandra Łukaszenki przeprowadzał na Polskę ataki hybrydowe z wykorzystaniem migrantów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA obwód kaliningradzki Rosja wojna na Ukrainie Nowa Lewica wojna 2022 serwis wschodni

NASZ NEWS Ochrona granicy z Rosją. Wiceszef MSWiA: w tym tygodniu rozstrzygniemy przetarg na budowę zapory elektronicznej

- Zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim będzie wyraźnym sygnałem dla Putina. Myślę, że w tym tygodniu rozstrzygniemy przetarg na budowę zapory elektronicznej. Mam nadzieję, że powstanie ona w 10 miesięcy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Wąsik MSWiA służby i bezpieczeństwo POLSKA obwód kaliningradzki Rosja

Niemcy krytykują zawracanie migrantów na granicy z Białorusią. Saryusz-Wolski: szykanowanie Polski

- W prawie europejskim jest pewna sprzeczność, z jednej strony nakazuje ochronę granic i dopuszczanie do jej przekroczenia w sposób w pełni zgodny z prawem, z drugiej strony zabrania tzw. push-backów, jeśli ktoś siłą znajdzie się po drugiej stronie granicy, to nie wolno go zawrócić, to absurd - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 obwód kaliningradzki Jacek Saryusz-Wolski Dorota Kania