X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonia w Niemczech pamięta o setnych urodzinach Papieża Polaka

18.05.2020 12:47
Polscy dyplomaci oraz nasi rodacy mieszkający w Niemczech pamiętają o setnych urodzinach św. Jana Pawła II. W Berlinie i Hamburgu przedstawiciele polskich placówek dyplomatycznych i Polonii zapalili znicze pod pomnikami polskiego papieża.
Audio
  • Niemcy: Polonia pamięta o urodzinach Papieża Polaka. Materiał Waldemara Maszewskiego (IAR)
Jan Paweł II
Jan Paweł II centrumjp2.pl

W Berlinie w poniedziałek po południu Ambasador RP prof. Andrzej Przyłębski wspólnie z konsulem Piotrem Golemą złożą kwiaty i zapalą znicz pod pomnikiem polskiego papieża przy berlińskiej bazylice św. Jana Chrzciciela. O godzinie osiemnastej zostanie tam odprawiona uroczysta msza święta upamiętniająca świętego Jana Pawła II.

Konsul Generalny w Hamburgu Mariusz Pindel oraz przedstawiciele tamtejszej Polonii zapalą znicze przy pomniku polskiego papieża w pobliżu hamburskiej katedry. Wczoraj w polskich kościołach w Niemczech odczytano uroczyste listy Episkopatu Polski oraz Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej skierowane do polskich wspólnot katolickich poza granicami kraju, celebrujących setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do Polaków poza polskimi granicami napisał m.in., że w każdym zakątku świata Jan Paweł II jest dla ludzi różnych krajów i kultur symbolem polskości, uosobieniem polskich cnót i talentów. "(...) Dzięki Janowi Pawłowi II wspaniale mogliśmy umocnić więzi polskiej tożsamości” - napisał Prezydent Polski Andrzej Duda w liście do wspólnot katolickich poza granicami kraju.

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia

18.05.2020 08:00
Dwupłytowy Album "Byłem z Wami" to wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia przygotowane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Stanowi wybór najważniejszych dla Polaków, a zarazem uniwersalnych i zawsze aktualnych tematów poruszanych przez Jana Pawła II w homiliach oraz przez Karola Wojtyłę w poezji, m.in.: Ojczyzna, patriotyzm, rodzina.

Ambasador USA o Janie Pawle II: był i jest inspiracją miliardów ludzi na całym świecie

18.05.2020 08:22
Święty Papież Jan Paweł II miał ogromny wkład w upadek komunizmu w Europie, bronił praw człowieka i słynął z inicjatyw na rzecz pokoju; był, i cały czas jest, inspiracją miliardów ludzi na całym świecie - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Kierunek: Polska. "Przyszedł czas na powrót do kraju"

20.05.2020 10:00
„Chcieliśmy z mężem aby nasze dziecko poznało swoje polskie, europejskie korzenie. By biegle posługiwało się językiem polskim. A dla ośmiolatka najciekawszym doświadczeniem jest możliwość jeżdżenia komunikacją miejską” – opowiada Monika Oczkowska – McNeal. 

Jacek Czaputowicz: dziedzictwo papieża Polaka ma ponadczasowy wymiar

18.05.2020 11:51
Dziedzictwo papieża Polaka ma wymiar uniwersalny, ponadczasowy; jego historyczny pontyfikat zmienił oblicze Polski, Kościoła i świata - powiedział w poniedziałek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.