X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa: Polacy wśród odznaczonych przez Departament Mniejszości Narodowych

28.09.2021 12:55
Litewscy Polacy znaleźli się w gronie nagrodzonych przez Departament Mniejszości Narodowych Litwy. Ta państwowa instytucja przyznaje wyróżnienia dla najbardziej aktywnych przedstawicieli litewskich mniejszości.
Audio
  • Litwa: Polacy wśród odznaczonych przez Departament Mniejszości Narodowych. Więcej na ten temat - z Wilna Kamil Zalewski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePixabay/Tomasz_Mikolajczyk

Celem przyznawania wyróżnień jest pokazanie bogatej w kulturę współczesnej Litwy, na terytorium której znajduje się wiele społeczności narodowych, kultywujących swoje tradycje oraz język. "Wasze pomysły, udane projekty oraz wykształceni młodzi ludzie są darem dla państwa litewskiego" - powiedziała cytowana w komunikacie Departamentu Mniejszości Narodowych jego szefowa Vida Montvydaite.

Wśród wyróżnionych znalazło się wielu litewskich Polaków. Złote odznaczenia "Za Zasługi" przyznano Władysławowi Wojniczowi, przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego Światowego Zjazdu Wilniuków oraz Irenie Duchowskiej, szefowej Stowarzyszenia Polaków w miejscowości Kiejdany. Srebrne odznaczenia otrzymali między innymik Edward Kiejzik, dyrektor Pałacu Kultury w Trokach oraz Zygfryd Binkiewicz, przewodniczący oddziału miejskiego Związku Polaków w mieście Wisaginia.

Mniejszości narodowe stanowią niemal 14 procent mieszkańców Litwy. Polacy są największą z nich. Szacuje się, że terytorium tego kraju może mieszkać blisko 200 tysięcy naszych rodaków.


IAR/dad

Szwedzkie media: na niepewnej sytuacji politycznej w RFN mogą zyskać Polska i Węgry

27.09.2021 12:46
Na niepewnej sytuacji w Niemczech po wyborach do Bundestagu, jeśli negocjacje o utworzeniu koalicyjnego rządu pod przewodnictwem SPD lub CDU/CSU przeciągną się do przyszłego roku, mogą skorzystać Polska i Węgry - pisze w poniedziałek "Dagens Nyheter".

Marcin Przydacz: sytuacja z Borys i Poczobutem jest bardzo trudna, władze białoruskie odmawiają kontaktu z nimi

28.09.2021 09:43
Sytuacja wokół Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta jest bardzo trudna, władze białoruskie odmawiają kontaktu z nimi, ale nie ustajemy w wysiłkach na rzecz ich uwolnienia - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Zaznaczył, że nacisk międzynarodowy na reżim w Mińsku jest niewystarczający.

Otwarcie wystawy „Ludzie z fabryki porcelany” w Instytucie Polskim w Wiedniu

28.09.2021 12:30
Instytut Polski w Wiedniu oraz Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Wiedeńską Fabryką Porcelany Augarten i fabryką porcelany w Ćmielowie zorganizował wystawę „Ludzie z fabryki porcelany” w ramach festiwalu Vienna Design Week.