X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Świąteczna „Paczka na Kresy”. Wsparcie dla Polaków na Wschodzie

06.12.2021 12:15
Ponad 2 tysiące paczek z produktami spożywczymi i środkami czystości dotrze do naszych rodaków na Wschodzie. Akcję zorganizowały Polska Fundacja Narodowa oraz Fundacja Kresy w Potrzebie. Polacy - Polakom, przy wsparciu Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  
Audio
  • Paczki z darami dla Polaków na Wschodzie - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
W tym roku paczki dla Polaków mieszkających na Kresach zostaną przekazane do rodzin na Litwie i Ukrainie
W tym roku paczki dla Polaków mieszkających na Kresach zostaną przekazane do rodzin na Litwie i UkrainieFoto: twitter.com/Fundacja_PFN

Świąteczne paczki dla Polaków mieszkających na Kresach II Rzeczypospolitej pakowało w miniony weekend kilkuset uczniów z mazowieckich szkół, harcerze i wolontariusze. Produkty spożywcze i środki czystości, które dotrą do Polaków na Wschodzie, pochodzą ze zbiórek i darów oraz są zakupione ze środków Fundacji – zapewnia prezes Polskiej Fundacji Narodowej Marcin Zarzecki.  

Jak podkreśla Barbara Fajkowska z Warszawskiego Kuratorium Oświaty akcja pakowania paczek dla rodaków z Kresów uczy nie tylko pomagania innym, ale jest też lekcją historii, patriotyzmu oraz wrażliwości społecznej.

Agnieszka Skowrońska, wolontariuszka Fundacji Kresy w Potrzebie. Polacy - Polakom przyznaje, że dla niej największym przeżyciem jest samo przekazywanie paczek Polakom, którzy czekają na wsparcie od rodaków z macierzy.

Samochody z podarunkami już wyruszyły  z Warszawy. W tym roku paczki trafią do około dwóch tysięcy polskich rodzin mieszkających na Litwie i Ukrainie – zapewnia Marcin Zarzecki

W całym kraju ruszyła także kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Rodacy Bohaterom". Dary trafią przede wszystkim do polskich weteranów i ich rodzin mieszkających na Kresach. Podobnie jak w poprzednich latach zebrane produkty spożywcze ruszą za naszą wschodnią granicę na początku przyszłego roku. - Nasi rodacy czekają na tę pomoc - podkreśla Krystian Fila, koordynator akcji na Podkarpaciu, szef podkarpackiego oddziału stowarzyszenia Odra Niemen.

Do akcji wsparcia rodaków za naszą wschodnią granicą dołącza Wrocław, skąd w piątek wyruszyła ciężarówka w ramach akcji Paczka dla Lwowiaka. Do Lwowa i okolic wysłano żywność, artykuły higieniczne, produkty do dezynfekcji, środki czystości, ale też zabawki, pieluchy czy środki higieniczne dla małych dzieci. Paczki trafią przede wszystkim do Polaków mieszkających we Lwowie. Lwów i Wrocław są miastami partnerskimi. Akcja co roku zyskuje na popularności – do tego stopnia, że w drugiej połowie grudnia – po raz pierwszy w historii akcji - na Ukrainę odjedzie kolejny transport.

IAR/ep


 

Polacy za militarnym wsparciem NATO dla Ukrainy w przypadku ataku Rosji

05.12.2021 11:15
61,9 proc. Polaków uważa, że NATO powinno udzielić pomocy wojskowej Ukrainie w przypadku agresji Rosji, przeciwnego zdania jest 13 proc. badanych - wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu SW Research dla portalu rp.pl.

Białoruś: ruszył proces blogera Eduarda Palczysa

06.12.2021 10:22
W Mińsku rozpoczął się proces Eduarda Palczysa. To znany białoruski bloger i więzień polityczny związany z opozycją. Eduard Palczys jest oskarżony między innymi o "organizację masowych zamieszek i wzywanie do działań szkodzących bezpieczeństwu państwowemu".

Polskie Radio przygotuje multimedialny serwis poświęcony odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie

06.12.2021 12:37
Serwis zostanie uruchomiony na początku przyszłego roku, znajdą się tam zdjęcia, archiwalne nagrania, animacje oraz interaktywne elementy, pokazujące historię tej części Warszawy.