X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Radio przygotuje multimedialny serwis poświęcony odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie

06.12.2021 12:37
Serwis zostanie uruchomiony na początku przyszłego roku, znajdą się tam zdjęcia, archiwalne nagrania, animacje oraz interaktywne elementy, pokazujące historię tej części Warszawy.  
Audio
  • Polskie Radio przygotuje serwis poświęcony odbudowie Pałacu Saskiego - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Będzie serwis poświęcony odbudowie Pałacu Saskiego
Będzie serwis poświęcony odbudowie Pałacu Saskiego Foto: Polskie Radio

Publiczna rozgłośnia podpisała w tej sprawie list intencyjny z Biurem Programu Niepodległa oraz Spółką Celową Pałac Saski.

Pałac Saski, wraz z otaczającymi go budynkami, był jedną z wizytówek przedwojennej Warszawy. Został zniszczony przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej. Zachował się jedynie fragment arkad - dziś znajduje się tam Grób Nieznanego Żołnierza.

W czwartek powołano Spółkę Celową Pałac Saski, która będzie odpowiedzialna za odbudowę Pałacu Saskiego, Pałacu Bruehla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej. Deklarację o przywróceniu Warszawie tych budynków podpisał w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezydent Andrzej Duda. Termin ukończenia budowy Pałacu Saskiego nie jest jeszcze znany. W planach zakłada się, ż być może uda się to w 110. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- W odbudowanych gmachach ma się znaleźć siedziba Senatu, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, a także instytucji prowadzących działalność kulturalną, edukacyjną lub społeczną - podkreślił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

- W serwisie poświęconym odbudowie Pałacu Saskiego chcemy pokazać, że Pałac Saski to więcej niż budynek - mówi Krzysztof Kossowski, dyrektor portalu polskieradio.pl.

Polskie Radio współpracowała już z Biurem Programu Niepodległa w przeszłości - publiczna rozgłośnia przygotowała serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, na stulecie Bitwy Warszawskiej. Serwis był kilkakrotnie nagradzany, otrzymał m.in. srebrnego BohaterONa 2020, był też nominowany do Prix Italia 2021 - międzynarodowej nagrody dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych.

IAR/ep

Ekspert OSW: sankcje wobec Białorusi dotkliwe, ważne by nie pozwolić na ich obejście

05.12.2021 15:18
Wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk uważa, że najnowsze unijne sankcje będą dość dotkliwe dla białoruskiego reżimu i kluczowe będzie, by nie pozwolić na ich obejście. W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką ekspert podkreślił, że poprzednie sankcje przyjęte w czerwcu, obejmujące restrykcje ekonomiczne, były znacznie ostrzejsze, ale najnowszy, piąty pakiet będzie dodatkowo uciążliwy.

Świąteczna „Paczka na Kresy”. Wsparcie dla Polaków na Wschodzie

06.12.2021 12:15
Ponad 2 tysiące paczek z produktami spożywczymi i środkami czystości dotrze do naszych rodaków na Wschodzie. Akcję zorganizowały Polska Fundacja Narodowa oraz Fundacja Kresy w Potrzebie. Polacy - Polakom, przy wsparciu Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  

W Warszawie trwa I ogólnopolski Zjazd Badaczy Polonii

06.12.2021 13:50
Ponad dwudziestu badaczy Polonii bierze udział w Warszawie - w Kancelarii Premiera - w pierwszym ogólnopolskim zjeździe. Głównym organizatorem wydarzenia jest Pełnomocnik Rządu ds. Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak.