X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Islandia: uroczystości z okazji Światowego Dnia Polonii

15.05.2022 08:41
Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jan Dziedziczak spotka się dziś w Reykjaviku z Polonią.
Audio
  • Islandia: Uroczystości z okazji Światowego Dnia Polonii [posłucha]
Naszych rodaków możemy spotkać na całym świecie
Naszych rodaków możemy spotkać na całym świecieRoberto Galan/shutterstock

Wizyta polskiej delegacji w Islandii wiąże się ze Światowym Dniem Polonii i Polaków zagranicą, który obchodzony jest 2 maja oraz miesiącem polskiego dziedzictwa poza granicami.

Minister Jan Dziedziczak wyjaśnia, że Islandia nie została przypadkowo wybrana na miejsce tegorocznych uroczystości. "Islandia jest w tej chwili krajem gdzie procentowo liczba Polaków jest największa ze wszystkich krajów na świecie. Polacy są tam największą mniejszością narodową - to jest młody kraj na mapie emigracyjnej Polaków i tam Polacy jeżdżą do pracy są cenionymi pracownikami, są lubiani i cenieni przez Islandczyków" - tłumaczy minister Dziedziczak.

Wśród punktów programu delegacji będą: odwiedzenie niedawno stworzonej polskiej szkoły w Reykjaviku oraz Cmentarza w stolicy Islandii, gdzie złożony zostanie wieniec na świeżo wyremontowanym grobie pomniku marynarzy SS "Wigry", który tragicznie zatonął podczas konwoju 15 stycznia 1942 roku.

Po południu rozpocznie się spotkanie z Polonią w Ambasadzie RP w Reykjaviku. Minister Jan Dziedziczak wyjaśnia, że jest to najważniejsza część tego wyjazdu. "To jest okazja do tego, żeby spotkać się z Polakami, żeby z nimi porozmawiać, żeby wysłuchać ich postulatów, pomysłów na działalność, na ulepszenie działalności. Z mojego doświadczenia, po każdym takim wyjeździe jest bardzo dużo pomysłów jak usprawnić jeszcze działalność takiego środowiska polskiego" - wyjaśnia minister Dziedziczak.

W Islandii z mieszkającymi tam Polakami spotkają się między innymi przedstawiciele Parlamentu, rządu i przedstawiciele instytucji publicznych.

IAR/ks

Nowa baza organizacji i instytucji polskich i polonijnych za granicą

10.05.2022 16:01
Główny Urząd Statystyczny przygotował nową wersję bazy, powstałej w oparciu o badanie "Polacy i Polonia na świecie”. Liczy ona prawie 9 tysięcy podmiotów w 115 krajach.

Reżim usuwa polskość. Depolonizacja szkół na Białorusi postępuje

13.05.2022 14:42
Jak informuje portal znadniema.pl, od następnego roku szkolnego mają być usunięte polskie klasy w Szkole Średniej nr 2 w Mohylewie i Szkole Średniej nr 9 w Brześciu.

Minister Jan Dziedziczak spotkał się ze społecznościami zagrożonych likwidacją polskich szkół na Litwie

13.05.2022 18:00
Pełnomocnik rządu ds. Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak spotkał się dzisiaj na Litwie z nauczycielami i uczniami dwóch polskich szkół zagrożonych likwidacją