Redakcja Polska

Z inicjatywy MSZ już po raz siódmy gościmy w Polsce młodą kadrę kolumbijskich sportowców

22.09.2022 13:46
W tych dniach przebywa w Polsce grupa kilkunastu dziewcząt grających w halową piłkę nożną z departamentu Tolima w centralno-zachodniej Kolumbii. Z młodymi sportsmenkami na Stadionie Legii Warszawa spotkał się Szef Służby Zagranicznej, prof. Arkady Rzegocki.
Audio
  • Z młodymi sportsmenkami z Kolumbii, na Stadionie Legii Warszawa, spotkał się Szef Służby Zagranicznej, prof. Arkady Rzegocki. Zapraszamy do wysłuchania relacji Klaudiusza Madeji.
Z młodymi sportsmenkami z Kolumbii, na Stadionie Legii Warszawa, spotkał się Szef Służby Zagranicznej, prof. Arkady RzegockiZapraszamy do wysłuchania relacji Klaudiusza Madeji.
Z młodymi sportsmenkami z Kolumbii, na Stadionie Legii Warszawa, spotkał się Szef Służby Zagranicznej, prof. Arkady Rzegocki Zapraszamy do wysłuchania relacji Klaudiusza Madeji.Foto: Twitter/ArkadyRzegocki

Na podstawie dwustronnego porozumienia z 2015 roku, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski i Kolumbii, od siedmiu lat realizują projekty dyplomacji sportowej, przeznaczone dla młodzieży pochodzącej z regionów najbardziej dotkniętych konfliktem zbrojnym oraz ze środowisk zagrożonych marginalizacją.

Kolumbia jest od wielu lat dotknięta skutkami wewnętrznego konfliktu zbrojnego, działaniami grup terrorystycznych oraz mafii narkotykowej.

W tych dniach przebywa w Polsce grupa kilkunastu dziewcząt grających w halową piłkę nożną z departamentu Tolima w centralno-zachodniej Kolumbii.

- Polska jest coraz bardziej widoczna nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Już po raz siódmy gościmy u nas przyjaciół z Kolumbii. To świetna okazja, by przedstawić piękno naszego kraju i naszej kultury - powiedział Szef Służby Zagranicznej, prof. Arkady Rzegocki, który spotkał się z młodymi sportsmenkami, na Stadionie Legii Warszawa.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Klaudiusza Madeji.

"NATO nie byłoby tym, czym jest, bez Polski". Ambasador USA Mark Brzeziński o polskim członkostwie w sojuszu

20.09.2022 16:07
Nie mówimy, że Polska musi udowadniać, że należy do NATO, ale mówimy, że NATO nie byłoby tym, czym jest bez Polski - powiedział we wtorek ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski. Podkreślił, że USA i Polska potrzebują siebie nawzajem.

Szewczenko i Lewandowski przekazali światu wiadomość. "Piłkarze nie są wyjątkiem"

21.09.2022 11:31
Do wyjątkowego spotkania i symbolicznej sceny doszło na płycie PGE Narodowego w Warszawie, gdzie spotkali się Andrij Szewczenko i Robert Lewandowski. - W Ukrainie umierają cywile, umierają dzieci. To wszystko dla mnie jest bardzo trudne - mówił były znakomity piłkarz i zdobywca Złotej Piłki, przekazując opaskę z flagą Ukrainy kapitanowi reprezentacji Polski, by ten zabrał ją na zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze.

Vienna Design Week. Wystawa "Hack the Process" i prezentacja warszawskiej School of Form

21.09.2022 12:53
W galerii Instytutu Polskiego w Wiedniu w ramach wystawy "Hack the Process" zaprezentowany został eksperyment przeprowadzony przez studentów School of Form. Ich zadaniem było wykonanie naczyń z płynnej porcelany w taki sposób, by zakwestionować niezmienną od 200 lat metodę ich wytwarzania.

Wkrótce Koncert Galowy w Filharmonii Narodowej z udziałem Orkiestry MŁODZI-POLSCY

22.09.2022 10:37
26 września w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się Koncert Galowy inaugurujący uroczystości sprowadzenia do Ojczyzny doczesnych szczątków Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie, pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, z udziałem Orkiestry MŁODZI-POLSCY pod batutą Huberta Kowalskiego.