X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Priorytety Instytutu Adama Mickiewicza. Jak w czasie pandemii promować polską kulturę za granicą?

23.02.2021 16:30
Rok Lema, projekt „Ogród Krzysztofa Pendereckiego”, sezon polsko-szkocki i polski design – to tegoroczne priorytety Instytutu Adama Mickiewicza.
Audio
Siedziba Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie
Siedziba Instytutu Adama Mickiewicza w WarszawieFoto: materiały prasowe/IAM

- Jestem przekonana, że mimo pandemii uda się nam dotrzeć z polską ofertą kulturalną do zagranicznych odbiorców – zapewnia Barbara Schabowska, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.

Instytut zainaugurował już Rok Stanisława Lema w Estonii wydawnictwem „Bajki robotów” po estońsku. Szykuje też specjalną wystawę poświęconą polskiemu pisarzowi. Stanisław Lem pojawi się też w Dubaju - instalacja „Solaris” zainauguruje polski pawilon na EXPO.  

- W tym roku szczególny nacisk chcemy położyć na multimedialny projekt „Ogród Krzysztofa Pendereckiego”, odbędą się też imprezy polsko-szkockie, między innymi koncerty w szkockiej filharmonii narodowej – mówi dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza. Zapowiada też kontynuację promowania polskiego designu.

- Wszystkie projekty, które przygotowujemy w tym roku, staramy się planować w różnych scenariuszach – mówi Barbara Schabowska. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

 

Zmarł Jan Lityński, działacz opozycji demokratycznej w PRL

22.02.2021 12:09
Był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, więźniem politycznym, uczestnikiem protestów w marcu 1968 roku. Od 1977 roku działał w Komitecie Obrony Robotników. W 1980 roku objął funkcję doradcy władz "Solidarności".

Ks. Rytel-Andrianik: Episkopat chce poszerzyć komunikację zagraniczną, także dla Polonii

23.02.2021 14:44
Informacje z życia Kościoła w Polsce będą jeszcze bardziej obecne w zagranicznych mediach, tak by docierały do ludzi na całym świecie – mówi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej Konferencji Episkopatu Polski. Podkreśla też wagę współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy.

Lwowscy harcerze świętują Dzień Myśli Braterskiej

22.02.2021 16:43
W przypadającym 22 lutego dniu urodzin założycieli skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell, harcerze i skauci na całym świecie świętują Dzień Myśli Braterskiej. Tradycyjnie to święto obchodzone jest również przez lwowskich harcerzy z Harcerstwa Polskiego na Ukrainie.