X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ciekawa oferta VIII Polskich Dni Filmowych w Norwegii

25.10.2021 17:35
Festiwal odbywał się w dniach 10-22 października w Oslo i Fredrikstad. W jego ramach zaprezentowane zostały m.in. ekranizacje prozy Stanisława Lema "Maska" w reżyserii Hanki Brulińskiej oraz "Pokój" w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego.
VIII Polskie Dni Filmowe w Norwegii
VIII Polskie Dni Filmowe w NorwegiiTwitter/PLinNorway

10 października w kinie we Fredrikstad miała miejsce oficjalna inauguracja VIII Polskich Dni Filmowych (Polske Filmdager) połączona z otwarciem wystawy ilustracji Daniela Mroza do tekstów Stanisława Lema pt. „Bestiariusz Lema według Mroza”.

Festiwal odbywał się w dniach 10-22 października w Oslo i Fredrikstad. W jego ramach zaprezentowane zostały m.in. ekranizacje prozy Stanisława Lema "Maska" w reżyserii Hanki Brulińskiej oraz "Pokój" w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego.

Przypomniano też filmy Andrzeja Munka (w 100-lecie urodzin reżysera) : "Człowiek na torze" i "Pasażerka" oraz Krzysztofa Kieślowskiego (w 80-tą rocznicę urodzin) "Przypadek" a także wyświetlono zdobywcę Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polskiej Nagrody Filmowej, animowany film Mariusza Wilczyńskiego "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Na zakończenie festiwalu 22 października w Cosmopolite Scene w Oslo miała miejsce międzynarodowa premiera polsko-skandynawskiego jazzowego projektu muzycznego - Voices from the Green Planet.


Źródło: Ambasada RP w Oslo

"Siedzą w więzieniu po prostu za nic". Akcja solidarności z Polakami aresztowanymi na Białorusi

25.10.2021 09:25
Z aresztowanymi i przebywającymi w białoruskim więzieniu liderami Związku Polaków na Białorusi Andżeliką Borys i Andrzejem Poczobutem solidaryzowali się w niedzielę w Białymstoku uczestnicy cyklicznej akcji, która odbyła się przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Stoją tam symboliczne portrety Borys i Poczobuta.

Kazimierz Górski na muralu. "Trenera powinny znać kolejne pokolenia Polaków"

25.10.2021 16:50
Trwają prace nad muralem poświęconym najwybitniejszemu w historii polskiego futbolu trenerowi Kazimierzowi Górskiemu. Znajdzie się na bloku przy ulicy Madalińskiego 49/51 w Warszawie, gdzie mieszkał legendarny szkoleniowiec.

Polska na EXPO 2020 w Dubaju. Odwiedzamy polski pawilon

25.10.2021 14:11
Polski pawilon już z daleka zwraca uwagę. Jego drewniana konstrukcja, zaprojektowana przez zespół projektowy WXCA, przyciąga gości z całego świata, szczególnie tych z  Bliskiego Wschodu, dla których drewno jest produktem bardzo luksusowym.