Redakcja Polska

Polskie Radio z nominacjami do Mobile Trends Awards 2021. Agnieszka Kamińska: to wielka radość i duma

13.02.2022 21:58
Prezes Polskiego Radia podkreśliła, że trzy nominacje do Nagród Mobile Trends Awards 2021 dla publicznego nadawcy to wielka radość, zaszczyt i duma. - Ogromnie się cieszę - powiedziała Agnieszka Kamińska.
Audio
  • Nominacje do nagród Mobile Trends Awards dla Polskiego Radia - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska
Prezes Polskiego Radia Agnieszka KamińskaCezary Piwowarski

Polskie Radio otrzymało trzy nominacje do Mobile Trends Awards 2021. Kapituła doceniła: aplikację "Jedynka Polskie Radio" (kategoria "Życie codzienne") oraz stronę galaktykalema.pl i serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl (kategoria "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja").

Prezes Agnieszka Kamińska w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową nie kryła zadowolenia z nominacji do tak prestiżowych nagród. - Ogromnie się cieszę i bardzo gratuluję całemu zespołowi multimedialnemu Polskiego Radia 24, że przygotował tak świetne serwisy multimedialne, bo mówimy tutaj o serwisie nt. Konstytucji 3 maja, o serwisie poświęconym wspaniałemu pisarzowi Lemowi, a także doskonałej aplikacji radiowej Jedynki - za bliskość codziennemu życiu - wyliczała prezes Polskiego Radia.

- To jest wielka radość i naprawdę wielka duma - dodała Agnieszka Kamińska.

Trzy nominacje

Strona galaktykalema.pl to nowy serwis narracyjny przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Użytkownicy strony mogą udać się w międzyplanetarną podróż przez życie, twórczość, pomysły i koncepcje jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy i najwybitniejszych umysłów XX wieku.

Interaktywny serwis specjalny konstytucja3maja.gov.pl przypomina z kolei, jak doszło do uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jakie były jej postanowienia.

Natomiast aplikacja Jedynka Polskie Radio to nowoczesna i funkcjonalna platforma mobilna, która powstała z okazji pięćdziesięciolecia kultowej wakacyjnej audycji Programu 1. "Lato z Radiem".

Kapituła konkursowa składająca się z ekspertów IT wyłoni najlepsze projekty w 11 dziedzinach. W ubiegłym roku Polskiemu Radiu przyznano statuetkę Mobile Trends Awards 2020 w kategorii "Strona mobilna/RWD - Kultura i edukacja". Publiczny nadawca, wspólnie z Biurem Programu Niepodległa, otrzymał nagrodę za serwis specjalny bitwa1920.gov.pl, poświęcony Bitwie Warszawskiej.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

IAR/ho

Inauguracja Roku Brunona Schulza w Drohobyczu na Ukrainie

12.02.2022 18:32
Jednym z czterech patronów 2022 roku uhonorowanych przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej jest Bruno Schulz, polski pisarz i malarz żydowskiego pochodzenia, jeden z najoryginalniejszych twórców polskiej kultury XX wieku. W tym roku przypada 130. rocznica jego urodzin i zarazem 80. rocznica tragicznej śmierci. Całe swoje życie związał z Drohobyczem, miasteczkiem położonym nieopodal Lwowa.

Wystawa fotografii i fotomontaży Zdzisława Beksińskiego w Białymstoku

13.02.2022 09:30
Czarno-białe fotografie z lat 50. i 60, a także wybór kilkunastu fotomontaży Zdzisława Beksińskiego - można od soboty oglądać w Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Wystawa będzie czynna do połowy kwietnia.

50 lat temu zmarł Marian Hemar, poeta, autor popularnych szlagierów

13.02.2022 00:26
50 lat temu, 11 lutego 1972 roku, zmarł Marian Hemar – poeta, jeden z najwybitniejszych polskich satyryków i twórców kabaretowych, autor popularnych piosenek, które przyniosły mu sławę i trwałe miejsce w pamięci następnych pokoleń.