X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polonika ogłasza konkurs dla wolontariuszy dbających o polskie dziedzictwo za granicą

26.03.2022 18:14
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA ogłosił konkurs na projekty w ramach programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2022”. Program skierowany jest do samorządów, organizacji pozarządowych, kościołów i osób prywatnych.
Lwów, Ukraina, 11.03.2022. Zabezpieczenia jednego z zabytkowych budynków we Lwowie.
Lwów, Ukraina, 11.03.2022. Zabezpieczenia jednego z zabytkowych budynków we Lwowie.PAP/Vitaliy Hrabar

Dorota Janiszewska-Jakubiak dyrektor Instytutu POLONIKA w komunikacie skierowanym do mediów przypomina, że dotychczasowe wsparcie dla wolontariuszy troszczących się o dziedzictwo kulturowe poza granicami Polski, było skierowane między innymi na Ukrainę.

„Z szacunkiem obserwujemy, jak wielu naszych dotychczasowych Beneficjentów dziś zajmuje się pomocą humanitarną, a także gromadzeniem i wysyłką materiałów niezbędnych do zabezpieczania zabytków na terenie Ukrainy” – napisała Dorota Janiszewska Jakubiak. Wyraziła także nadzieję na jak najszybszą możliwość powrotu do działań na rzecz polskiego dziedzictwa we Lwowie, Krzemieńcu czy Kamieńcu Podolskim. „Nie chcemy jednak wstrzymywać możliwości działania w ramach programu "Wolontariat" na terenie innych państw i stąd decyzja o publikacji naboru na rok 2022” – dodała dyrektor POLONIKI.

Program „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2022” wspiera zaangażowanie społeczne w ochronę materialnych elementów polskiego dziedzictwa kulturowego pozostającego poza granicami kraju. Dofinansowywane projekty dotyczą nie tylko obszaru Rzeczypospolitej w jej granicach z 1772 r., ale również obiektów związanych ze środowiskami emigracyjnymi.

Dofinansowanie wysokości od 10 000 do 70 000 zł umożliwi organizację wolontariackich obozów, objazdów, pobytów studyjnych i kwerend służących rozpoznaniu i ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego poza obszarem współczesnej Rzeczpospolitej Polskiej. Własny wkład finansowy to minimum 10 proc. potrzebnej sumy. O dotacje mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury (z wyjątkiem instytucji współprowadzonych przez MKiDN i jednostki samorządu terytorialnego), kościoły i związki wyznaniowe oraz osoby prawne.

Przy ocenie wniosków preferowane będą projekty zakładające współpracę z partnerami z Polski lub kraju przyjmującego (instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą, kościołami i związkami wyznaniowymi, szkołami ponadpodstawowymi, uczelniami).

Wnioski można składać poprzez system witkac.pl od 25.03.2022r. do 25.04.2022 r.

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie Instytutu POLONIKA: https://polonika.pl/programy/programy-grantowe/programy-grantowe-instytutu


PAP/ho

Joe Biden spotkał się z uchodźcami na Stadionie Narodowym. Padły mocne słowa: Putin jest rzeźnikiem

26.03.2022 17:10
Prezydent Joe Biden odwiedził Stadion Narodowy, gdzie razem z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim przyglądał się, jak udzielana jest pomoc uchodźcom wojennym. Wysłuchał też osobistych historii Ukraińców. - Putin jest rzeźnikiem - stwierdził w rozmowie z mediami. 

Rosyjskie rakiety spadły na północą część Lwowa

26.03.2022 16:59
Na północną część Lwowa spadły w sobotę rakiety. Z centrum Lwowa widać gęste kłęby dymu, unoszące się nad miastem. Władze miejskie potwierdziły na razie, że doszło do trzech silnych eksplozji.

W ramach akcji Wileńszczyzna Ukrainie zebrano ponad 10 tysięcy euro

26.03.2022 17:50
W ramach akcji Wileńszczyzna Ukrainie Polacy na Litwie zebrali ponad 10 tys. euro, za które zostały kupione opatrunki dla ukraińskich żołnierzy broniących swego kraju przed rosyjskim agresorem.