X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Radio wydało przeboje Karin Stanek w nowych aranżacjach

22.06.2022 08:45
Wyzwania podjęła się Kasia Moś, która nagrała 11 przebojów popularnej w latach 60-tych piosenkarki; jej przeboje – m.in. „Malowana lala” czy „Autostop” – nuciła wtedy cała Polska.
Audio
  • Nowa płyta Kasi Moś z piosenkami Karin Stanek [posłuchaj]
Nowa płyta Kasi Moś
Nowa płyta Kasi MośFoto: materiały prasowe

Wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia album zawiera 11 zupełnie nowych aranżacji przebojów Karin Stanek, popularnych w latach 60-tych oraz jej mniej znanych kompozycji.

Piosenkarka Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś pochodzą – podobnie jak Karin Stanek - z Bytomia. Z Bytomiem związany jest też Mateusz Kołakowski. Trójka artystów, pracująca razem już od jakiegoś czasu, postanowiła więc sięgnąć po repertuar krajanki.

O płycie „Karin Stanek”, a także o bardzo dobrze przyjętej płycie „Moniuszko 200”, zawierającej interpretacje utworów kompozytora, Kasia Moś opowiedziała Ewie Plisieckiej.

Album "Synergy". Muzyczna wycieczka w epokę retro

05.02.2022 13:30
Wspólny album Michała "stRinga" Radeckiego-Mikulicza i Konrada "Gadesa" Leśniaka to różne wersje tych samych utworów, stworzone z wykorzystaniem technologii z różnych epok.

Zmarł Zbigniew Namysłowski – saksofonista, kompozytor i aranżer jazzowy. Miał 82 lata

08.02.2022 13:30
Był bez wątpienia legendą polskiego jazzu i jednym z najbardziej znanych polskich muzyków jazzowych, a jego biografia artystyczna to ważny fragment historii polskiej muzyki.  

"Jazz.PL". Nowy cykl płyt Agencji Muzycznej Polskiego Radia

19.02.2022 10:00
Pierwszy album z cyklu to zapis występu formacji Jazz Forum Talents w ramach cotygodniowych, piątkowych jazzowych koncertów w Programie Drugim Polskiego Radia.

Ukazała się płyta legendarnych Dżambli w nowej aranżacji

08.05.2022 11:25
Album ukazuje się w ramach nowej serii wydawniczej, prezentującej koncerty radiowej Dwójki z cyklu Jazz.PL. Tym razem jest to dwupłytowe wydawnictwo „Marta Zalewska Orchestra & Dżamble”.