Redakcja Polska

Płyta "Wesołych świąt” ze świątecznymi przebojami Kabaretu OT.TO

29.11.2022 10:00
Utwór „Znowu idą święta” to zapowiedź płyty, nagranej w studiach Polskiego Radia z udziałem wybitnych artystów, których do współpracy zaprosili Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski.
Audio
Okładka płyty Kabaretu OT.TO
Okładka płyty Kabaretu OT.TOFoto: materiały prasowe

Nowa płyta Kabaretu OT.TO nagrywana była wspólnie z Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy i sekcją smyczkową Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, zaś za aranżacje w amerykańskim stylu odpowiada syn dyrygenta - Wojciech Kostrzewa.

Nad nagraniami i produkcją muzyczną płyty "Wesołych Świąt" czuwał Rafał Paczkowski, jeden z najbardziej utytułowanych polskich reżyserów dźwięku. Ostateczne brzmienie nadał albumowi Przemysław Nowak.

Płyta z dwunastoma piosenkami w znakomitej większości napisanymi w tym roku ma umilić świąteczny czas. Powstała zgodnie z dewizą Kabaretu OT.TO:  "Dawać wszystkim ludziom radość swoim śpiewem, to przyjemne jest jak nie wiem" – mówili zgodnie Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski w rozmowie z Ewą Plisiecką.

 

Zobacz więcej na temat: święta kolędy Kabaret OT.TO

Wystawa "Romantyczność. Malarstwo polskie XIX wieku" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

25.11.2022 15:45
Ekspozycję, prezentującą dzieła czołowych malarzy polskiego romantyzmu. m.in. Marcina Zaleskiego, Jana Matejki, Artura Grottgera i Józefa Simmlera, otworzył prezydent Andrzej Duda.

"Przewodnik Awanturniczy". Publikacja o podhalańskim folklorze dla anglojęzycznych fanów gier

26.11.2022 14:00
"Beyond Corny Groń: Adventurer's Guide" to książka ufundowana w ramach akcji crowdfundingowej, która promuje w świecie mity i podania z polskich gór.

"Kino" - krótkometrażowy film VR o narodzinach polskiej kinematografii

27.11.2022 12:00
Nowa produkcja, w 360-stopniowej wirtualnej rzeczywistości, przygotowana w ramach projektu "Niepodległa w kadrze" jest ukłonem w stronę polskiej kinematografii, która obchodzi jubileusz 120 lat istnienia.