Redakcja Polska

W Brukseli rozpoczęły się Targi Książki, pierwsze po pandemii, z polskim akcentem

30.03.2023 11:47
W Brukseli po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczęły się Targi Książki, a na nich polski akcent. W weekend w Targach wezmą udział Tina Oziewicz oraz Aleksandra Zając i będą prezentować książki "Co robią uczucia" i "Co lubią uczucia".
Brukselskie targi książki
Brukselskie targi książkiFot.: Beata Płomecka. Źródło: Twitter/@bplomecka

Koordynatorka projektu Krystyna Połtowicz z Instytutu Polskiego w Brukseli powiedziała Polskiemu Radiu, że program jest bogaty - są wystawy z rysunkami, autorki będą prowadziły warsztaty dla dzieci, będą też podpisywać swoje książki. - Te dwie książki są dla wszystkich. Jest to pozycja wyjątkowa. Pierwsza część została przetłumaczona na ponad 25 języków, druga część jest w trakcie tłumaczenia. Francuska wersja wyszła 3 marca, więc jest to premiera. Jak możemy rozmawiać o uczuciach, jak możemy je przedstawiać. Myślę, że każdy może się z tym zidentyfikować - zarówno małe dzieci, jak i dorośli - podkreśliła Krystyna Połtowicz.

Brukselskie Targi Książki potrwają do niedzieli. A polskie autorki - Tina Oziewicz i Aleksandra Zając - oprócz wizyty na Targach, będą także w Domu Literatury dla Młodzieży, gdzie poprowadzą warsztaty, oraz w znanej księgarni Filigranes, w której będą podpisywać swoje książki. 

Wydarzenia są organizowane przez Instytut Polski w Brukseli we współpracy z Instytutem Książki oraz wydawnictwem Dwie Siostry.


IAR/dad

Zamek Królewski w Warszawie wśród najpopularniejszych muzeów świata w rankingu "The Art Newspaper"

29.03.2023 19:33
Zamek Królewski w Warszawie zajął 23. miejsce w rankingu "The Art Newspaper" najpopularniejszych muzeów na świecie. "Wyniki rankingu są potwierdzeniem, że instytucja przyjęła dobrą i skuteczną strategię na czas pandemii. Co szczególnie ważne, nie straciliśmy kontaktu z publicznością" - mówią przedstawiciele placówki.

"Szlaki Nadziei. Odyseja Wolności". W Toronto wystawa o losach Polaków podczas II wojny światowej

30.03.2023 08:46
Wystawę "Szlaki nadziei. Odyseja wolności", poświęconą losom Polaków podczas II wojny światowej, otworzył w Toronto prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki. W środę wręczył też medale działaczom antykomunistycznej opozycji.

MSZ przekazało oryginał traktatu ryskiego od Archiwum Akt Nowych

30.03.2023 16:48
Te dokumenty przechowują myśl, która przyświecała ówczesnym elitom naszego kraju - powiedział wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk podczas przekazania zespołu przedwojennych umów międzynarodowych do zbiorów Archiwum Akt Nowych. - Historia jest bogactwem kolejnych pokoleń - dodał.