Redakcja Polska

Polska gra wideo "Cyberpunk 2077" z fabularnym dodatkiem "Widmo wolności"

14.10.2023 09:30
"Widmo wolności" to rozbudowany dodatek fabularny do "Cyberpunka 2077" utrzymany w klimacie szpiegowskiego thrillera. Nowa produkcja studia CDP RED odkrywa przed graczami z całego świata nowe aspekty wizji mrocznej przyszłości.
Audio
  • Igor Sarzyński z CDP RED o "Widmie wolności" - fabularnym dodatku do gry "Cyberpunk 2077". Rozmowa Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Cyberpunk 2077: Widmo wolności
"Cyberpunk 2077: Widmo wolności"Materiały studia CDP RED

Gra ponownie pozwala na wcielenie się w V, cyberpunka do wynajęcia, którego tym razem czeka wyprawa do Dogtown na ratunek prezydentce Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przed graczami stoi misja infiltracji najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Night City, która ma pozwolić na zanurzenie się w pełną zwrotów akcji szpiegowską intrygę i walkę o przetrwanie.

Studio CD Projekt RED niemal trzy lata po premierze swojej ostatniej samodzielnej, wysokobudżetowej produkcji, proponuje dodatek o formacie pełnowymiarowej gry. "Widmo wolności" to nowa, nieznana dotąd część miasta, dodatkowa broń i pojazdy, a także nieznane dotąd postaci. Jak zapewniają autorzy - sensacyjna fabuła to jednak nie tylko cyfrowa wyprawa w świat przyszłości, ale też odniesienia do naszej współczesnej rzeczywistości.

Z Igorem Sarzyńskim, reżyserem narracji "Widma wolności", rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: gry wideo science-fiction

"Teatr bez granic". Wielkie osiągnięcia polskiej sceny teatralnej w Kanadzie

07.10.2023 17:00
Teatr powstał w 1991 roku z inicjatywy Marii Nowotarskiej i Jerzego Pilitowskiego. W trakcie swojej historii Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto stworzył kilkaset spektakli i odbył  ponad trzysta podróży, prezentując przedstawienia w całej Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach Europy. 

W Łodzi odbył się 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

09.10.2023 15:05
W ramach wydarzenia, w dniach 7 i 8 października, odbyły się spotkania z ponad 100 twórcami komiksów z kraju i zagranicy, na uczestników czekały gry planszowe, pokazy rysowania, warsztaty, a także wystawy.

55 lat temu zmarł Nikifor, uznawany za jednego z najwybitniejszych na świecie malarzy prymitywistów

10.10.2023 16:54
Zostawił po sobie blisko 40 tysięcy dzieł, przedstawiających pejzaże, sceny religijne, postacie świętych i portrety. W zdecydowanej większości są to akwarele, tworzył jednak także gwasze i rysunki kredkami.

Biblioteka Polska w Paryżu - pierwsza polska zagraniczna instytucja kultury w całości finansowana przez państwo

11.10.2023 20:41
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podpisał w Paryżu umowę o utworzeniu Instytutu Biblioteka Polska. Umowa ta ma zapewnić odpowiednie wsparcie finansowe Bibliotece Polskiej.